Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Fonterra Reno – ogrzewanie podłogowe

Redakcja RI  |  09.06.2009

Suchy system ogrzewania podłogowego Fonterra Reno to propozycja firmy Viega. Bardzo lekkie, gotowe do montażu płyty systemowe z gipsu wzmocnionego mają wysokość tylko 18 mm i mogą być instalowane również w budynkach, w których nie można wprowadzać wilgoci. Ponieważ nie ma konieczności nagrzewania masywnej warstwy rozprowadzającej obciążenie, system ten, z umieszczonymi blisko powierzchni obwodami grzewczymi, wyróżnia się krótkim czasem reakcji przy znacznie niższej temperaturze pracy.

Podstawowym warunkiem instalacji systemu renowacyjnego, jak w przypadku każdego innego ogrzewania podłogowego, jest wystarczająca nośność podłoża oraz jego płaskość zgodnie z obowiązującymi normami. Jeżeli te wartości nie zostaną osiągnięte, standardowo stosowane są samoniwelujące masy kompensacyjne.
Przy przeprowadzaniu drobnych remontów, z zachowaniem dotychczasowych płytek lub jastrychu włącznie z izolacją, układane są wyłącznie płyty systemowe Fonterra Reno na kleju elastycznym. Po ułożeniu bardzo elastycznych rur polibutenowych 12×1,3 mm w wyfrezowanych rowkach płyt systemowych powierzchnię wyrównuje się tym samym klejem. Następnie kładziona jest tkanina zbrojeniowa, chroniąca przed późniejszymi pęknięciami płytek podłogowych. Dzięki temu można układać płytki bezpośrednio na systemie.

Jeżeli w budynku nie ma izolacji podłogi, to wysokość struktury zwiększa się o niecałe 6 mm, gdyż przed montażem płyt systemowych konieczne jest położenie płyt z twardej pianki PCI. Zwłaszcza przy remoncie starych budynków ta warstwa izolacyjna jest wystarczająca do osiągnięcia minimalnych oporów cieplnych wg EN 1264-4, gdyż można uwzględnić izolację zapewnianą przez istniejące stropy.

materiały: Viega

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl