Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Najnowsze otuliny do instalacji grzewczych i solarnych

Redakcja RI  |  03.05.2010

Różnice temperatur między rurami grzewczymi a otoczeniem sprawiają, że ich prawidłowe zaizolowanie może być kłopotliwe. Odpowiednia otulina musi zatem charakteryzować się odpowiednio niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz dużą tolerancją temperaturową. Takie wymagania spełnia izolacja HT/Armaflex S firmy Armacell. Jej dodatkową zaletą jest prostota montażu.

Otulina HT/Armaflex S to elastyczna i odporna na działanie wysokiej temperatury izolacja do zastosowań zewnętrznych i wysokotemperaturowych. Szeroki zakres tolerancji temperaturowej (od -50 do 150 stopni Celsjusza) pozwala stosować ją nawet do bardzo gorących rur, jak np. instalacji solarnej czy parowej. Izolacja nie ulegnie zniszczeniu i zachowa bardzo dobre parametry nawet przy dużych wahaniach temperatury.
Współczynnik przewodności ciepła otuliny HT/Armaflex S to jedynie 0,038 W/m*K (w temperaturze 0 stopni Celsjusza). Oznacza to minimalizację strat energii, które mogą wystąpić podczas transportu gorącej wody lub czynnika grzewczego czyli niższe rachunki.
Wszystkie te właściwości predysponują otulinę HT/Armaflex S firmy Armacell do użycia w celu izolacji termicznej rur w instalacjach o wysokiej temperaturze czynnika, jak kolektory słoneczne, systemy grzewcze, pojazdy silnikowe, instalacje parowe czy zmiennotemperaturowe.
Otulinę HT/Armaflex S wykonano na bazie ekstrudowanej pianki elastomerowej, której zamknięta struktura komórkowa tworzy szczelną barierę dla pary wodnej. Całość pokryta jest ochronną warstwą folii poliolefinowej w kolorze czarnym lub białym, chroniącej materiał zarówno przed wpływem warunków atmosferycznych i promieniowaniem UV, jak i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Izolacja rur, wykonana przy użyciu tego produktu, zachowa swoje właściwości przez lata.
HT/Armaflex S jest również produktem bezpiecznym nawet w momencie pożaru, wykonana jest bowiem z materiału samogasnącego i nierozprzestrzeniającego ognia (badania zgodnie z normą PN-B-02873).
Doskonałe parametry techniczne oraz wysoka odporność na wysokie temperatury i czynniki zewnętrzne izolacji HT/Armaflex S czynią z niej produkt nie tylko efektywny, ale i trwały. Dzięki wysokiej elastyczności materiału, izolacja ta jest łatwa w montażu i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.
Cena netto od 11,87 do 72,53 zł/m
materiały: Armacell Poland Sp. z o.o.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl