Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Nastała cisza...

Redakcja RI  |  24.05.2010  |  1

Długotrwałe narażenie na niechciane dźwięki o wysokim natężeniu może powodować rozdrażnienie, zmęczenie psychiczne, a nawet uszkodzenie słuchu. Ważne zatem, aby w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie były odpowiednio izolowane akustycznie.

Armacell_ArmaSound1Większość niepożądanych dźwięków to połączenie hałasu strukturalnego i powietrznego. Pierwszy z nich jest powodowany przez drgające lub uderzające o siebie elementy konstrukcyjne i przenoszony jest przez samą strukturę budynku, a następnie emitowany w postaci dźwięku powietrznego na powierzchni ściany lub podłogi.

Dźwięki strukturalne mogą powstawać również podczas uderzeń w elementy struktury budynku, np. dźwięk kroków po posadzce. W przypadku hałasu powietrznego dźwięki rozchodzą się w powietrzu i potęgują swoje natężenie poprzez interferencję odbijających się od ścian poszczególnych fal. Hałas ten można zminimalizować, stosując odpowiednią izoalcję akustyczną, Jednym z dostępnych na rynku rowiązań jest ArmaSound RD. 

Armacell_uzycieArmaSound RD firmy Armacell jest materiałem do kompleksowej izolacji akustycznej. Dzięki swojej strukturze potrafi wydajnie pochłaniać dźwięki oraz znacząco ograniczyć przenoszenie hałasu poprzez tłumienie wibracji. Izolacja ta posiada otwartokomórkową strukturę o odpowiednich właściwościach, która w znacznej mierze zapobiega odbiciom, pozwalając efektywnie eliminować hałas powietrzny o szerokim paśmie częstotliwości.

ArmaSound RD wykonana jest z kauczuku syntetycznego i pozwala znacznie zredukować hałas strukturalny w budynku. Jej visco-elastyczne właściwości wspomagają tłumienie i wyciszanie rezonansu w metalowych strukturach, takich jak obudowy czy szyby, ograniczając w ten sposób efekt reemisji.

Dodatkowo, ArmaSound RD może służyć jako podkład izolacyjny pod wszelkiego rodzaju elementy, których wibracje mogą być przeniesione na strukturę budynku, powodując dodatkowy dyskomfort użytkowników. Wszystko to sprawia, że produkt ten doskonale nadaje się jako materiał izolujący instalacje przemysłowe, rury, kanały, zbiorniki, pomieszczenia, elementy wyposażenia oraz wszelkiego rodzaju obudowy.

Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach różniących się od siebie gęstością objętościową - wynoszącą 120 bądź 240 kg/m3. Dodatkowo, mamy możliwość wyboru pomiędzy kilkoma grubościami materiału, co również wpływa na współczynnik absorpcji.

Ceny Armaflex ArmaSound RD 120 (brutto)
(120 kg/m3) grubość 6 mm - 56,24 zł
(120 kg/m3) grubość 10 mm - 89,32 zł
(120 kg/m3) grubość 15 mm - 136,14 zł
(120 kg/m3) grubość 20 mm - 183,71 zł
(120 kg/m3) grubość 25 mm - 215,79 zł

Ceny Armaflex ArmaSound RD 240 (brutto)
(240 kg/m3) grubość 6 mm - 71,88 zł
(240 kg/m3) grubość 10 mm - 119,11 zł
(240 kg/m3) grubość 15 mm - 174,68 zł
(240 kg/m3) grubość 20 mm - 243,02 zł
(240 kg/m3) grubość 25 mm - 286,36 zł

Więcej: www.armacell.com

Komentarze

(1)
arek | 05.09.2013, 16:10
Armaflex ArmaSound RD 120(120 kg/m3) grubość 6 mm - 56,24 zł.-czy to jest cena m2.???
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl