Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Budownictwo mieszkaniowe. Ochrona przeciwpożarowa, wentylacja naturalna, bezpieczne techniki kominowe

Redakcja RI  |  22.09.2010

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Kominy Polskie” w partnerstwie z Korporacją Kominiarzy Polskich Oddział w Katowicach i Stowarzyszeniem Polska Wentylacja  mają przyjemność zaprosić reprezentantów śląskich spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości do udziału w konferencji „Budownictwo mieszkaniowe. Ochrona przeciwpożarowa, wentylacja naturalna, bezpieczne techniki kominowe”.

Budownictwo mieszkaniowe - ochrona p.poż. - konferencja

Na program konferencji złożą się prezentacje obejmujące najważniejsze zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową, wentylacją oraz odprowadzaniem spalin. Poszczególne bloki wystąpień przedzielą praktyczne instruktaże, które dadzą okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji. Oficjalny patronat nad konferencją objął Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach.

Wydarzenie odbędzie się 22 października (piątek) 2010 r. w auli Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach przy ul. Stadionowej 7a, w godzinach od 9.00 do 15.00. Udział w konferencji jest bezpłatny – prosimy jedynie o potwierdzenie obecności, przesyłając na adres e-mail: konferencja@katowice.kwpsp.gov.pl zgłoszenie zawierające: imię i nazwisko, nazwę reprezentowanego podmiotu oraz numer telefonu.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pełniący funkcję rzecznika konferencji p. Paweł Sikora (tel. 501 531 948, (32) 328 54 01, e-mail: konferencja@katowice.kwpsp.gov.pl).

Program spotkania:

8.30 - Rejestracja uczestników.

9.00 - Otwarcie konferencji. Przywitanie uczestników, patronów i sponsorów. Prezentacja programu konferencji (prezentacja multimedialna)

9.20 - Część pierwsza: Ochrona przeciwpożarowa budynków mieszkalnych

 • Wpływ nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej na bezpieczeństwo użytkowników wielorodzinnych budynków mieszkalnych – Aleksandra Starowicz, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach (20 min.).
 • Jak się zachować w przypadku powstania pożaru w wysokim budynku mieszkalnym? – Paweł Praus, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach (20 min.).
 • Wynikające z prawa budowlanego obowiązki właścicieli i zarządców obiektów budowlanych, w zakresie utrzymania odpowiedniego stanu technicznego przewodów kominowych oraz instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych - Marek Kruszakin, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach (30 min.).


10.30 - Przerwa kawowa połączona z projekcją animacji „Ciepło jest ulotne…”.

10.50 - Cześć druga: Kominy – bezpieczny dobór, użytkowanie i konserwacja

 • Bezpieczne techniki kominowe, modernizacje. Wprowadzenie – Paweł Sikora, Piotr Cembala, Stowarzyszenie „Kominy Polskie” (10 min.).
 • Klasyfikacja i znakowanie kominów. Przegląd rozwiązań – Piotr Cembala, Stowarzyszenie „Kominy Polskie” (30 min.).
 • Często spotykane błędy w projektowaniu, wykonawstwie i eksploatacji przewodów kominowych – Roman Adamus, Korporacja Kominiarzy Polskich (30 min.).
 • Przegląd zagrożeń związanych z nieprawidłową eksploatacją przewodów kominowych i wentylacyjnych - Grzegorz Kotulek, Szkoła Główna Służby Pożarniczej (30 min.).


12.30 - Przerwa kawowa połączona z projekcją relacji z konferencji „Komin 2007. Priorytet: bezpieczeństwo” i animacji „Ciepło jest ulotne…”

12.50 - Część trzecia: Wentylacja naturalna. Kierunki poprawy bezpieczeństwa

 • Zaczadzenia. Przyczyny, skala zjawiska i środki zaradcze (kampania przeciw zaczadzeniom „Ciepło jest ulotne…” Stowarzyszenia „Kominy Polskie”) – Paweł Sikora, Stowarzyszenie „Kominy Polskie” (10 min.).
  kampania Ciepło jest ulotne
 • Błędy w budowie kanałów wywiewnych wentylacji naturalnej, ciąg wsteczny - Tomasz Trusewicz, Stowarzyszenie Polska Wentylacja (40 min.).
 • Nasady kominowe. Przegląd rozwiązań i ich zastosowanie – Józef Darłak, Darco (20 min.).
 • Wentylacja pomieszczeń w budownictwie mieszkalnym wyposażonych w gazowe grzejniki wody przepływowej. Kierunki poprawy bezpieczeństwa w budownictwie mieszkaniowym. Urządzenia grzewcze z zamkniętą komorą spalania wyposażone w Kominowe Systemy Powietrzno-Spalinowe - Zbigniew Tałach, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego (40 min.).


14.40 - Dyskusja

materiały: Stowarzyszenie "Kominy Polskie"

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl