Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Targi WOD-KAN 2007. Relacja

Redakcja RI  |  01.06.2007

Tegoroczne targi okazały się największymi z dotychczasowych - pod względem wynajętej powierzchni oraz liczby firm, które zbudowały na terenie wystawienniczym swoje stoiska. Jak co roku targi stworzyły okazję to do przedstawienia nowych sprawdzonych technologii i urządzeń z dziedziny kanalizacji i wodociągów. Honorowy patronat nad targami objęły Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Ministerstwo Środowiska.

Fot. W. Joniec
AQUALIFT® F UNTERFLUR
Fot. AMITECH
System do renowacji kanałów niekołowych AMIREN
Fot. W. Joniec
Rury bazaltowe do przecisków i mikrotunelingu
Ważnym punktem programu tegorocznych targów była konferencja "Zdążyć na czas - finansowanie inwestycji w gospodarce wodno-kanalizacyjnej", gdzie głównym  wątkiem dyskusji była realizacja Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, jego finansowanie, także z funduszy UE, problemy na jakie może napotkać realizacja programu - tak finansowe, prawne, jak i proceduralne, czy związane z efektywną współpracą wszystkich zaangażowanych jednostek - rządu, instytucji państwowych, finansowych, samorządów i innych.
Honorowy patronat nad konferencją objęli Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej M. Gajda i Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda. W konferencji wzięli udział Wiceminister Rozwoju Regionalnego, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, samorządów, przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, banków, a także przedstawiciele branży wod-kan z Niemiec.

Konferencję zakończyła dyskusja panelowa z udziałem prelegentów i uczestników, a jej moderatorem był prof. Marek Gromiec, przewodniczący Rady Krajowej Zasobów Gospodarki Wodnej. Z głosów w dyskusji wynikało, że bez koordynacji planów i działań wszystkich zainteresowanych środowisk realizacja KPOŚK do 2015 r. może być praktycznie niewykonalna.
Najbliższe lata będą wymagały wydatkowania ok. 3 mld euro na realizację programów w zakresie oczyszczania ścieków w ramach Funduszu Spójności. Liczba zaplanowanych inwestycji jest jednak tak duża, że firmy wykonawcze mogą im nie podołać. Tym większego znaczenia nabiera wspomniana już współpraca wszystkich zainteresowanych stron.

Podczas WOD-KAN 2007, które w tym roku przeprowadzono już po raz piętnasty, ogłoszono laureatów i wręczono Grand Prix za najlepszy produkt, nagrodę Polskiej Fundacji Zasobów Wodnych, wyróżniono również najlepsze ekspozycje tegorocznych targów. Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród miało miejsce podczas uroczystego koncertu w Filharmonii Pomorskiej.

Nagrodą Grand Prix na WOD-KAN 2007 nagrodzone zostały następujące produkty:
  • przepompownia AQUALIFT® F UNTERFLUR zgłoszona przez firmę KESSEL Sp. z .o.o. z Wrocławia. Rozwiązanie to spełnia jednocześnie funkcję przepompowni do ścieków fekalnych oraz wpustu. Wbudowuje się je w płytę podłogi. Jest to przykład nowoczesnego i funkcjonalnego rozwiązania, adresowanego do budownictwa mieszkaniowego.
  • system do renowacji kanałów niekołowych AMIREN produkcji Amitech Poland, reprezentowany przez Amitech Poland Sp. z o.o. z Gdańska. Rury GRP AMIREN wykonane są metodą nawojową na stałym rdzeniu z żywicy poliestrowej, włókna szklanego i piasku kwarcowego. Przeznaczone są do bezwykopowej renowacji bezciśnieniowej sieci kanalizacyjnej o dowolnych kształtach. System umożliwia montaż sieci kablowych.
  • rury bazaltowe do przecisków i mikrotunelingu zaprezentowane przez P.V. Prefabet Kluczbork SA z Kluczborka. Jest to alternatywny produkt o znakomitych parametrach eksploatacyjnych.
Fot. WAVIN
Wavin Q-BIC
Nagrodę Polskiej Fundacji Ochrony Zasobów Wodnych otrzymał system zagospodarowania wody deszczowej Wavin Q-Bic zgłoszony przez Wavin Metalplast-Buk Sp. z o.o. - Buk k. Poznania. Przy użyciu Q-bic można budować instalacje we wszystkich możliwych rozmiarach. Woda deszczowa może być odprowadzana z wyhamowaniem i opóźnieniem czasowym do kanalizacji lub rozsączana w warstwie podpowierzchniowej. Dodatkowo mogą one pełnić funkcję szybu, przyłącza, inspekcyjną, oczyszczania lub magazynowania wody, w zależności od sposobu zabudowy.

Po obejrzeniu stoisk na XV Międzynarodowych Targach WOD-KAN 2007 wyróżniono jako najciekawsze ekspozycje:

  • BS-System Sp. z o.o. ze Stargardu Szczecińskiego
  • KREVOX Sp. z o.o. Europejskie Centrum Ekologiczne - Warszawa
  • Budokrusz Sp. z o.o. z Grodziska Mazowieckiego.
AC, WJ
Tagi: 
instalacje | 
targi | 
wod-kan 2007 | 
relacja z targów | 
kpośk | 
grand prix

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl