Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Uzdatnianie wody z Aquahome

Redakcja RI  |  19.01.2011  |  1

Twarda woda jest przyczyną powstawania uciążliwych osadów na urządzeniach sanitarnych, niszczy instalacje grzewcze, armaturę łazienkową i urządzenia AGD. Przez to koszt eksploatacji m.in. pralek, czajników, czy zmywarek wzrasta nawet o 20%. Problemy tego typu mają nie tylko użytkownicy indywidualnych ujęć wody, ale także ci, którzy korzystają z wody z ujęć komunalnych. Bardzo często zawartość chloru lub jego związków jest tak duża, że zmienia smak i zapach wody.

Aquahome, Fot. ViessmannProblem twardej wody można skutecznie eliminować dzięki stacjom uzdatniania wody Aquahome firmy Viessmann. Zostały one zaprojektowane specjalnie dla potrzeb uzdatniania wody w gospodarstwach domowych.

Ze względu na różną wielkość mieszkań i domów, firma Viessmann stworzyła cztery różne modele Aquahome. Pierwszy z nich to Aquahome 10, najmniejsza stacja, która nadaje się do mieszkań w domach wielorodzinnych. Aquahome 20 jest przeznaczona dla gospodarstw domowych, w których mieszkają 3-4 osoby. Największa stacja, Aquahome 30 została zaprojektowana dla gospodarstw o największych potrzebach. Poza tymi trzema modelami urządzeń, Viessmann stworzył również Aquamix, stację która doskonale spełni swoje zadanie w przypadkach, gdy woda zawiera dodatkowo mangan i żelazo.

Twarda woda powoduje, że żywotność i wydajność urządzeń domowych znacznie się skraca. Dzięki unikalnemu  monosferycznemu złożu filtracyjnemu czas przydatności sprzętu AGD może ulec wydłużeniu do 15 lat, a wydajność wzrosnąć o 10%.
Sterowanie elektroniczne ‘LOGIC’, czyli inteligentna automatyka uruchamiająca proces regeneracji złoża w zależności od rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody, powoduje, że to działanie ma miejsce zawsze w godzinach najmniejszego poboru, czyli np. w nocy. Dodatkowo w przypadku braku poboru wody system automatycznej regeneracji złoża pozwala utrzymać jego czystość biologiczną.
Stacje Aquahome są kompletnie wyposażone. Zawierają zawór obejścia (by-pass) z regulatorem twardości wody, filtr mechaniczny, zabezpieczenie antyprzelewowe i wąż do odprowadzania popłuczyn.

materiały: Viessmann

Komentarze

(1)
Radosław Pietrzak | 12.12.2014, 15:27
Viessmann to sprawdzona firma, wiadomo. Ja kupując zmiękczacz myślałem właśnie o viessmannie, choć po przeczytaniu tej wypowiedzi eksperta zmieniłem zdanie http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3419,zmiekczacz-wody-polecany-przez-profesjonalistow
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl