Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Sprawozdania przedsiębiorstw ciepłowniczych za 2010 rok

Redakcja RI  |  24.01.2011

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zwraca się do przedsiębiorstw, którym udzielono koncesji na działalność związaną z zaopatrzeniem odbiorców w ciepło, określoną w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625, z późn. zm.), o dopełnienie obowiązku złożenia w terminie do 28 lutego 2011 r. sprawozdania z działalności wytwórców, dystrybutorów i przedsiębiorstw obrotu ciepłem w roku 2010 (URE-C1).

 

Sprawozdanie URE-C1 obejmuje swym zakresem informacje dotyczące, m.in.: charakterystyki technicznej - ekonomicznej przedsiębiorstwa, produkcji i sprzedaży ciepła, rodzajów paliw zużywanych do produkcji ciepła oraz działalności inwestycyjnej. Badanie włączone jest w system badań statystycznych statystyki publicznej a jego wyniki wykorzystywane są przez odbiorców krajowych i zagranicznych. Przed przystąpieniem do wypełniania sprawozdania trzeba dokładnie zapoznać się z objaśnieniami oraz zachowanie należytej staranności przy wypełnianiu tabel.

Koncesjonariusze prowadzący działalność w zakresie wytwarzania, przesyłania i dystrybucji lub obrotu ciepłem przesyłają sprawozdanie w formie elektronicznej na adres właściwego Oddziału Terenowego Urzędu Regulacji Energetyki. Wzór sprawozdania jest umieszczony na stronach internetowych Urzędu Regulacji Energetyki: www.ure.gov.pl.
Jeśli przedsiębiorstwo nie posiada dostępu do internetu, powinno zwrócić się do właściwego Oddziału Terenowego URE o nadesłanie wzoru sprawozdania w wersji elektronicznej (na dogodnym dla przedsiębiorstwa nośniku informatycznym) lub jego „wersji papierowej”. Oprócz wersji elektronicznej każde przedsiębiorstwo jest zobowiązane do przesłania na adres właściwego Oddziału Terenowego URE (proszę wybrać adres Oddziału) wersji papierowej sprawozdania podpisanej przez osoby sporządzające sprawozdanie.

Do sprawozdania należy dołączyć oświadczenia o wiarygodności i rzetelności danych podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania przedsiębiorstwa. W przypadku zmian składu reprezentacji należy dołączyć kopię aktualnego odpisu z rejestru lub zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

Więcej: ure.gov.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl