Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

KAN przejął Hydro-Plast

Redakcja RI  |  04.02.2011

Grupa KAN – lider w produkcji kompleksowych rozwiązań systemowych przeznaczonych do budowy instalacji wody i centralnego ogrzewania – przejął 100% udziałów w warszawskiej firmie Hydro-Plast Sp. z o.o. Dzięki tej transakcji firma poszerzyła swoją ofertę o kolejny kompletny system instalacyjny, tym razem oparty na rurach i złączkach z polipropylenu.

Siedziba firmy KAN

Inwestycja zwiększy potencjał firmy i jej konkurencyjność, zarówno na rynku krajowym, jak i na istniejących rynkach zagranicznych. W związku z zakupem poszerzono rynki zbytu o kolejne kraje, takie jak Libia, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Algieria czy Nigeria.

Do Białegostoku przeniesiono już linie produkcyjne przejętej firmy, a KAN zainwestuje w ich rozwój i modernizację kilkanaście milionów złotych. Nowa produkcja oznacza również zwiększenie zatrudnienia, pracę w firmie znalazło już 70 osób.

***
Grupa KAN działa na rynku instalacji wody ciepłej, zimnej centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego od 1990 roku. Jej sztandarowy produkt to, oparty na własnej myśli technologicznej, system KAN-Therm, umożliwiający budowę instalacji wodnej i grzewczej każdego rodzaju.

Siedziba firmy i zakład produkcyjny mieści się w Kleosinie k. Białegostoku, natomiast oddziały handlowe znajdują się w Warszawie, Gdyni, Poznaniu i Tychach. W Grupie KAN pracuje ok. 600 osób. Za granicą firma działa za pośrednictwem swoich czterech spółek zależnych w Rosji, Ukrainie, Białorusi i Niemczech oraz poprzez sieć dystrybutorów w całej Europie. Ekspansja i ciągły rozwój nowych rynków jest na tyle skuteczny, że produkty KAN są już dostępne w Mongolii, Azejberdżanie i innych krajach rozwijających się.


materiały: Grupa KAN

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl