Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Gminne Centra Energetyczne

Redakcja RI  |  22.02.2011

Politechnika Białostocka przy współpracy z firmami Viessmann, INTECH oraz ENERGA Obrót S.A. ma zaszczyt zaprosić na Pierwsze Krajowe Warsztaty "Gminne Centra Energetyczne". Warsztaty odbęda się w Białymstoku w dniach 10-11 marca 2011 roku.

Gminne Centra Energetyczne – to koncepcja rozwoju energetyki odnawialnej w oparciu o rozproszone źródła energii na poziomie społeczności lokalnej. Misją Warsztatów jest stworzenie forum dla stron będących partnerami procesu tworzenia tego typu rozwiązania:
 • samorządowców bądź przedsiębiorców – poszukujących odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące zaopatrzenia w energię odnawialną lokalnego rynku energii;
 • praktyków - posiadających doświadczenie w obszarze inwestycji układów energetyki odnawialnej;
 • środowiska akademickiego – prezentującego własne innowacyjne rozwiązania oraz możliwości wdrożeniowe.
Warunkiem efektywnej budowy lokalnych systemów energetyki odnawialnej jest współdziałanie partnerów „Złotego trójkąta”: przemysłu, samorządowców oraz nauki.

Stąd charakter Warsztatów, odróżniający je od wielu imprez bądź konferencji poświęconych energetyce odnawialnej. Ich zadaniem jest prezentacja praktycznej wiedzy w zakresie lokalnego zaopatrzenia w energię cieplną, elektryczną bądź chłód. Zamierzeniem organizatorów jest prezentacja tego, co faktycznie dostępne jest dla potencjalnych inwestorów samorządowych, uwarunkowań prawnych, organizacyjnych oraz finansowych prowadzenia inwestycji w zakresie energetyki odnawialnej na poziomie lokalnym oraz prac badawczych i wdrożeniowych w zakresie innowacyjnych rozwiązań technicznych. Taka formuła Warsztatów adresowana jest także do przedsiębiorców zainteresowanych stworzeniem lokalnej produkcji energii elektrycznej, ciepła bądź chłodu dla potrzeb własnej firmy.

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW:
 • Gminne Centra Energetyczne – czyli energetyka odnawialna na poziomie lokalnym;
 • Pozyskiwanie energii cieplnej z biomasy – kotły na biomasę;
 • Biogazownie w gminie;
 • Rozwiązania dla odbiorców indywidualnych - technologie mikroukładów kogeneracyjnych;
 • Lokalna produkcja skojarzona energii elektrycznej, cieplnej oraz chłodu – czyli gminne układy energetyczne w technologii ORC;
 • Odnawialne ciepło w gminie przez cały rok - kolektory słoneczne oraz pompy ciepła;
 • Uwarunkowania prawne – dlaczego warto inwestować w układy energetyki odnawialnej;
 • Jak finansować inwestycje energetyki odnawialnej – pozyskiwanie środków;
 • Współpraca układów energetyki odnawialnej z siecią energetyczną;
 • Panel dyskusyjny z udziałem samorządowców – doświadczenia i inspiracje.
Wykłady warsztatowe prowadzone będą przez praktyków oraz przedstawicieli środowiska akademickiego o uznanym autorytecie w dziedzinie energetyki rozproszonej.
W ramach sesji posterowej drugiego dnia Warsztatów prezentowane będą również wybrane prace wdrożeniowe i rozwojowe w zakresie rozwiązań lokalnych układów energetyki odnawialnej.

SEKRETARIAT WARSZTATÓW: Magdalena Stanulewicz (INTECH), tel.: (58) 345 01 11, faks: (58) 341 74 10, e-mail: magdalena.stanulewicz@intech.eu

WAŻNE TERMINY: Zgłoszenie uczestnictwa – wniesienie opłaty konferencyjnej – do 01.03.2011 Konferencja rozpoczyna się w dniu 10 marca o godz. 9:00, zaś kończy 11 marca w godzinach popołudniowych.

OPŁATY ZA UCZESTNICTWO:
 • Opłata za uczestnictwo: płatność do 01.03.2011 - 250 zł
 • Opłata za uczestnictwo: płatność po 01.03.2011 i na miejscu - 400 zł
Opłata za uczestnictwo obejmuje: materiały warsztatowe, uczestnictwo we wszystkich sesjach warsztatowych, obiady w dniach 10 i 11 marca, uroczystą kolację w dniu 10 marca, przerwy kawowe.
Nr konta bankowego: Bank Millenium S.A. , nr rachunku: 52 1160 2202 0000 0001 6375 4201 z dopiskiem: „Warsztaty Gminne Centra Energetyczne – nazwisko i imię uczestnika” nazwa odbiorcy: Instytut Wdrożeń Technicznych INTECH adres odbiorcy: 80-286 Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 84

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA: Zgłoszenia należy nadsyłać wysyłając wypełnioną formatkę na adres e-mailowy Sekretariatu Warsztatów: magdalena.stanulewicz@intech.eu.
Wszelkie uzupełniające informacje można znaleźć na stronie internetowej warsztatów: www.gminnecentraenergetyczne.pl

MIEJSCE WARSZTATÓW: Warsztaty odbędą się w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku. Hotel ten znajduję się w centrum miasta, w pobliżu zabytkowego Pałacu Branickich. Adres: ul. Pałacowa 7, Białystok, tel. 85 678 25 00

PATRONAT MEDIALNY: miesięcznik "Rynek Instalacyjny".

Więcej: www.gminnecentraenergetyczne.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl