Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Centrale Vent-Axia w Centrum Klima

Redakcja RI  |  28.02.2011

Centrum Klima zostało wyłącznym dystrybutorem na Polskę brytyjskich central wentylacyjnych Vent-Axia. W ofercie firmy można znaleźć takie rodzaje central, jak: Kinetic dedykowane do mieszkań i nowych domów, Totus przeznaczone do pomieszczeń użyteczności publicznej oraz ekonomiczne MVHR do montażu w domach letniskowych i szpitalach.

Centrala wentylacyjna Kinetic, Fot. Centrum KlimaSeria Kinetic do nowoczesnych budynków mieszkalnych

System rekuperacyjny Kinetic zapewnia ciągły mechaniczny nawiew i wyciąg z odzyskiem ciepła do 92%. Łatwo dostępny blok odzysku ciepła wyposażony został w dwa wymienne filtry EU3. Dwa energooszczędne wentylatory klasy EC na prąd stały gwarantują długą żywotność (zwykle ponad dwukrotnie dłuższą niż żywotność silników na prąd zmienny) i niższe zużycie energii. Konstrukcja jest w pełni izolowana z wbudowanym odpływem kondensacyjnym.

Niskowęglowe Modele Kinetic oraz Kinetic Plus mogą pracować w 3 prędkościach w pełnym zakresie regulacji, posiadają także specjalne ustawienie do czyszczenia instalacji - prędkość maksimum. Z przodu urządzenia znajduje się sterownik z wyświetlaczem LCD, który służy do wstępnego ustawienia na dowolną prędkość w trzech stopniach regulacji. Energooszczędna seria Kinetic spełnia najnowsze wymogi norm unijnych dla systemów wentylacji.

Zalety:
 1. Zgodność z normami UE oraz polskimi
 2. Zgodność z najlepszymi praktykami Energy Savings Trust
 3. Do 92% odzysku ciepła
 4. Zintegrowany czujnik wilgotności
 5. Obejście letnie
 6. Poziome lub pionowe wyloty kablowe - przestawne
 7. Prosty i dokładny rozruch dzięki zintegrowanemu sterownikowi cyfrowemu
 8. Łatwa instalacja dzięki niskiej wadze
 9. Zewnętrze podłączenie do skroplin
 10. Możliwość podłączenia do BMS
 11. Wejścia LS (Light Switch)
 12. Wejścia beznapięciowe
 13. Uproszczone identyfikowanie usterek dzięki autodiagnostyce
 14. Regulowany opóźnieniowy włącznik/wyłącznik czasowy

Centrale wentylacyjne Totus, Fot. Centrum KlimaSeria Totus do pomieszczeń użyteczności publicznej (szkoły, hotele, sale konferencyjne)

Totus D-ERV jest nową centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła zapewniającą odpowiedni przepływ powietrza tylko wtedy, gdy jest to wymagane. Rozwiązuje to wiele problemów napotkanych w tradycyjnych systemach wentylacji, które pozostają albo włączone albo wyłączone, niezależnie od liczby osób w pomieszczeniu, powodując nadmierną wentylację, generując wysokie koszty i marnotrawiąc energię.

Wysokowydajne wymienniki w centralach Totus mają najwyższą na rynku 90% sprawność (niezależnie certyfikowane wg EN308). Dzięki temu Totus jest w stanie odzyskać 30% więcej energii niż urządzenia o 70% sprawności z wymiennikiem krzyżowym lub obrotowym. Ta wysoka wydajność oznacza, że obciążenie grzewcze i chłodzeniowe systemów wyposażonych w te centrale może być zmniejszone nawet o 25% w sezonie grzewczym. Wysoka efektywność oznacza również, że nie są wymagane drogie nagrzewnice wtórne, często konieczne w mniej efektywnych urządzeniach tego typu.

Totus DERV zawiera szereg zintegrowanych funkcji zapewniających maksymalną elastyczność podczas projektowania, budowy i funkcjonowania budynku.

Główne cechy serii to:
 1. Modele: Mini, Midi, Maxi
 2. Do 90% odzysku ciepła
 3. Funkcja "Interlock" - odciążająca instalację klimatyzacyjną
 4. Optymalizacyjny bypass letni
 5. Połączenia, dzięki którym urządzenie przystosowane jest do pracy w systemie BMS
 6. Silniki prądu stałego o niskich wymaganiach utrzymania i dłuższej żywotności
 7. Obudowa powlekana plastizolem - nadająca się do instalacji zewnętrznej, oferowana w wersji standardowej
 8. Opcjonalna osłona do montażu na dachu
 9. Zintegrowana pompa skroplin
 10. Wbudowana automatyczna ochrona przed zamarzaniem - zapobiega zamarzaniu wymiennika ciepła przy bardzo niskich temperaturach
 11. Wbudowany panel sterowania z wyświetlaczem LCD
 12. Nocne oczyszczanie w celu zmniejszenia przegrzewania pomieszczeń podczas ciepłych okresów letnich.

Centrala wentylacyjna MVHR, Fot. Centrum KlimaSeria MVHR do domków letniskowych, jednorodzinnych, ośrodków zdrowia, domów opieki, basenów

HR250 to jednostka wentylacyjna dla całego domu przeznaczona do montażu w szafce/na poddaszu z wbudowanym krzyżowym wymiennikiem ciepła. Posiada podwójny silnik odśrodkowy/wirniki, które zapewniają zrównoważoną wentylację z 70% odzyskiem ciepła.

W połączeniu z transformatorem 150VA jednostka jest w stanie zapewnić obsługę dla wydajności dopasowanej do powierzchni mieszkalnej. Wydajność HR250: do 220m3/h (przepływ powietrza zrównoważony). Jednostka usuwa wilgotne i zanieczyszczone powietrze z kuchni, pomieszczeń gospodarczych, łazienek i toalet oraz dostarcza świeże powietrze do innych części powierzchni mieszkalnej.


HR400 to system wentylacji dla całego domu składający się z wentylatora wspomaganego przez wymiennik ciepła
HR400 zazwyczaj instalowany jest jako jednostka pojedyncza, ale systemy te można łączyć, aby zwiększyć ich wydajność. Urządzenie można wyposażyć w opcjonalny filtr przeciwpyłowy montowany na kanał nawiewny przeznaczony dla osób cierpiących na astmę lub katar sienny.

Wybrane poziomy wydajności: Do 310m3/h, przy zastosowaniu typowych systemów kanałowych. HR400 można montować w wielu rodzajach budynków – domach mieszkalnych, domkach drewnianych, biurach, domach opieki, itp. HR500 to urządzenie wentylacyjne do montażu w ścianach służące do odzysku ciepła; usuwa stęchłe wilgotne, zanieczyszczone powietrze i nawiewa świeże z zewnątrz.

Centrala jest idealna do sal komputerowych, lekcyjnych, biur oraz placówek zdrowia i obiektów wypoczynkowych, a także do powierzchni komercyjnych, które wymagają zrównoważonego nawiewu i wywiewu. HR500 jest w stanie wymienić 550m3/h powietrza. Kompaktowy moduł odzysku ciepła pozwala na ogrzewanie powietrza nawiewanego przez powietrze wywiewane bez mieszania obu strumieni. Urządzenie oszczędza energię ponieważ nie pobiera prądu podczas ogrzewania.

Główne cechy:
 1. Modele: HR250, HR400, HR500
 2. Odzysk ciepła do 70 proc.
 3. Lekkie, kompaktowe i ekonomiczne
 4. Łatwy montaż i serwis

Więcej: www.centrumklima.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
 • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl