Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Oszczędzanie. Etap 1: audyt optymalizacyjny

Redakcja RI  |  12.04.2011

BuildDesk Polska od niedawna oferuje nową usługę: audyt optymalizacyjny, który polega na przeprowadzeniu kompleksowej analizy obiektu w celu zaproponowania najlepszego pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym rozwiązania w zakresie gospodarki energią cieplna, elektryczną, wodną oraz innymi mediami wykorzystywanymi w obiekcie.

BuildDesk, audyt optymalizacyjnyAudyt jest podzielony na kilka etapów realizacji, umożliwiając tym samym elastyczność podejmowanych decyzji oraz zapewniając większy komfort współpracy. Po otrzymaniu wstępnej deklaracji od zlecającego, następuje otwarcie projektu oraz ustalone zostają oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej.
- Podczas takiego spotkania audytor odpowiada na wszelkie pytania i rozwiewa wątpliwość dotyczące procedur dokonywanych analiz. Podpisywana jest również umowa o zachowaniu poufności, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa przy dzieleniu się informacjami niezbędnymi do przeprowadzenia rzetelnego audytu optymalizacyjnego – mówi Piotr Pawlak, dyrektor zarządzający BuildDesk Polska.

Wykonanie „skanu energetycznego” obiektu, czyli analiza umożliwiająca ocenę kierunków uzyskania oszczędności jest nazywana preaudytem. Na podstawie m.in. umów taryfowych z dostawcami mediów i wizji lokalnej, szacowane są efekty możliwe do osiągnięcia po przeprowadzeniu działań weryfikujących. Raport wstępny, który jest wynikiem przeprowadzonego na tym etapie audytu wstępnego, pozwala na ocenę energochłonności obiektu oraz stanu technicznego elementów wpływających na efektywność energetyczną. Zawarte w dokumencie informacje zawierają również propozycje etapów wprowadzania działań optymalizacyjnych.

W przypadku podjęcia po preaudycie decyzji o przeprowadzeniu właściwego audytu optymalizacyjnego, budynek poddany zostaje szczegółowym analizom. Na tym etapie niezbędna jest ścisła współpraca z osobami, które mogą udzielić pełnej informacji o specyfice procesów technologicznych i funkcjonalności obiektu. Owocem takiej kooperacji jest raport końcowy, który zawiera szczegółową analizę audytowanego obiektu pod względem efektywności energetycznej.
– Raport uwzględnia także analizy i obliczenia wskazujące określone działania modernizacyjne, mające na celu redukcję zużycia mediów oraz propozycje zmian taryf ich dostawców. Kładąc szczególny nacisk na energię odnawialną, przedstawiona zostaje także oferta możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii – dodaje Pawlak.

Dzięki bliskiej współpracy firmy BuildDesk z doświadczonym partnerem, specjalistą w projektowaniu i optymalizacji instalacji i technologii w obiektach komercyjnych i przemysłowych, audyt optymalizacyjny stanowi kompleksową analizę efektywności energetycznej oraz wykorzystania mediów w obiekcie. Usługi, które tak jak audyt optymalizacyjny, są odpowiedzią na indywidualne zapotrzebowania klienta, cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców, stanowią bowiem źródło wskazania potencjalnych oszczędności kosztów eksploatacji danego obiektu.

materiały: BuildDesk

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl