Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Oszczędzanie. Etap 1: audyt optymalizacyjny

Redakcja RI  |  12.04.2011

BuildDesk Polska od niedawna oferuje nową usługę: audyt optymalizacyjny, który polega na przeprowadzeniu kompleksowej analizy obiektu w celu zaproponowania najlepszego pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym rozwiązania w zakresie gospodarki energią cieplna, elektryczną, wodną oraz innymi mediami wykorzystywanymi w obiekcie.

BuildDesk, audyt optymalizacyjnyAudyt jest podzielony na kilka etapów realizacji, umożliwiając tym samym elastyczność podejmowanych decyzji oraz zapewniając większy komfort współpracy. Po otrzymaniu wstępnej deklaracji od zlecającego, następuje otwarcie projektu oraz ustalone zostają oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej.
- Podczas takiego spotkania audytor odpowiada na wszelkie pytania i rozwiewa wątpliwość dotyczące procedur dokonywanych analiz. Podpisywana jest również umowa o zachowaniu poufności, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa przy dzieleniu się informacjami niezbędnymi do przeprowadzenia rzetelnego audytu optymalizacyjnego – mówi Piotr Pawlak, dyrektor zarządzający BuildDesk Polska.

Wykonanie „skanu energetycznego” obiektu, czyli analiza umożliwiająca ocenę kierunków uzyskania oszczędności jest nazywana preaudytem. Na podstawie m.in. umów taryfowych z dostawcami mediów i wizji lokalnej, szacowane są efekty możliwe do osiągnięcia po przeprowadzeniu działań weryfikujących. Raport wstępny, który jest wynikiem przeprowadzonego na tym etapie audytu wstępnego, pozwala na ocenę energochłonności obiektu oraz stanu technicznego elementów wpływających na efektywność energetyczną. Zawarte w dokumencie informacje zawierają również propozycje etapów wprowadzania działań optymalizacyjnych.

W przypadku podjęcia po preaudycie decyzji o przeprowadzeniu właściwego audytu optymalizacyjnego, budynek poddany zostaje szczegółowym analizom. Na tym etapie niezbędna jest ścisła współpraca z osobami, które mogą udzielić pełnej informacji o specyfice procesów technologicznych i funkcjonalności obiektu. Owocem takiej kooperacji jest raport końcowy, który zawiera szczegółową analizę audytowanego obiektu pod względem efektywności energetycznej.
– Raport uwzględnia także analizy i obliczenia wskazujące określone działania modernizacyjne, mające na celu redukcję zużycia mediów oraz propozycje zmian taryf ich dostawców. Kładąc szczególny nacisk na energię odnawialną, przedstawiona zostaje także oferta możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii – dodaje Pawlak.

Dzięki bliskiej współpracy firmy BuildDesk z doświadczonym partnerem, specjalistą w projektowaniu i optymalizacji instalacji i technologii w obiektach komercyjnych i przemysłowych, audyt optymalizacyjny stanowi kompleksową analizę efektywności energetycznej oraz wykorzystania mediów w obiekcie. Usługi, które tak jak audyt optymalizacyjny, są odpowiedzią na indywidualne zapotrzebowania klienta, cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców, stanowią bowiem źródło wskazania potencjalnych oszczędności kosztów eksploatacji danego obiektu.

materiały: BuildDesk

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl