Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Inteligentne sieci wodociągowe

Redakcja RI  |  21.06.2011

Promocja rozwoju i wdrażania systemów sterowanych danymi w sieciach wodociągowych dla polepszenia ich funkcjonowania zmotywowała do zawiązania globalnego porozumienia przemysłowego takich potentatów, jak Schnei der Electric, Derceto, Echologics (oddział Mueller Water), i2O Water, TaKaDu i Telvent. W efekcie powstał projekt SWAN – Smart Water Networks (inteligentne sieci wodociągowe).

 

Inauguracyjna sesja Forum SWAN, która odbyła się 17 i 18 maja w siedzibie firmy Schneider Electric we Francji, poświęcona była najnowszym technologiom w sieciach wodociągowych. Zaprezentowano rozwiązania zaprojektowane z myślą o usprawnieniu pomiarów, zbieraniu i analizie danych tak, by sieci te stały się jeszcze bardziej  "inteligentne”. Członkom porozumienia SWAN zależy na ulepszonej obróbce danych zapewniających zwiększenie wydajności sieci dystrybucji wody, a tym samym lepsze zarządzanie infrastrukturą zarówno dla sprzedawców usług, jak i zakładów użyteczności publicznej.

– Jako że zarządzanie sieciami staje się coraz bardziej złożone i generuje nieustannie rosnącą ilość danych, sprawą zasadniczą dla firm z branży stało się połączenie sił, by zaproponować inteligentne rozwiązania – powiedział Guy Horowitz, przewodniczący SWAN. Do porozumienia przystąpiło dotychczas 17 firm. SWAN zaprasza do współpracy zakłady użyteczności publicznej, firmy usługowe, analityków, konsultantów, ekspertów z branży, inwestorów i inne strony mogące przyczynić się do lepszego zarządzania wodociągami.

materiały: Schneider Electric

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl