Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Szkolenia dot. instalacji z OZE

Redakcja RI  |  29.07.2011

W kwietniu i w maju b.r. w siedzibie firmy Sanea Sp. z o.o. przy ul. Nałęczowskiej 33A w Lublinie odbył się cykl szkoleń z zakresu instalacji odnawialnych źródeł energii.

Szkolenia z OZE, For, SaneaDziesięcioosobowa grupa uczestników szkolenia wzięła udział w zajęciach teoretycznych z budowy kolektorów słonecznych, konstrukcji instalacji solarnych, doboru urządzeń i dostępnych na rynku rozwiązań. Wśród omówionych podczas kursu zagadnień znalazły się m.in.: budowa kolektorów płaskich i rurowych, rodzaje zasobników solarnych, automatyka systemów solarnych a także stosowane narzędzia, materiały  i technologie budowy instalacji solarnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne, w trakcie których szkolone osoby wykonały zasilanie zasobnika solarnego wodą zimną. Instalację zrobiono ze stali nierdzewnej w systemie zaciskanym Kistal pod nadzorem Rafała Kubasika i Sławomira Ciuchnowicza z firmy Kisan. Kolejnym etapem było zmontowanie działającej instalacji solarnej składającej się z dwóch paneli słonecznych i zasobnika solarnego firmy Ariston.

Szkolenie poprowadzili Dariusz Magdziarz oraz Ireneusz Bijata z firmy Sanea. Organizatorem była Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” w Lublinie.

Szkolenia z OZE, Fot. Sanea Szkolenia z OZE, Fot. Sanea


materiały: Sanea

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl