Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Monitoring wibracji pomp

Redakcja RI  |  15.07.2011

Pompy jako urządzenia pracujące w trudnych warunkach środowiskowych, od których wymaga się osiągania maksymalnych założonych parametrów pracy przy minimalnychnakładach finansowych, często eksploatowane są w trybie pracy ciągłej.

Monitoring wibracji pomp, Fot. Tiga PumpsBrak pompy rezerwowej bądź konieczność wykorzystania wszystkich posiadanych zasobów maszynowych w momencie awarii pompy jest dla eksploatatora jednym z czarniejszych scenariuszy. W celu uniknięcia podobnych sytuacji konstruktorzy z fabryki pomp Homa Pumpenfabrik GmbH wprowadzają w życie nowoczesne rozwiązania mające na celu zwiększenie pewności i niezawodności instalacji pompowej, a także obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Do takich rozwiązań należy zintegrowany system monitoringu wibracji pomp HOMA VICON. Jest to nowatorskie urządzenie wykrywające i monitorujące wszystkie wibracje powstałe na stanowisku pracy pompy. System HOMA VICON umożliwia szczegółową analizę awarii, poczynając od rejestracji przebiegu dysfunkcji, a kończąc na zapisie danych umożliwiających opracowanie metody zapobiegania powtórnym usterkom.

Wczesne wykrycie uszkodzeń znacznie redukuje koszt naprawy pompy. Szybka reakcja w początkowym stadium awarii może uchronić eksploatatora przed koniecznością wymiany głównych podzespołów urządzenia. Szczegółowa i dokładna analiza wibracji pomp zatapialnych realizowana jest przez system czujników oraz elementy monitorujące zintegrowane z pompą.

materiały: Tiga Pumps

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl