Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Monitoring wibracji pomp

Redakcja RI  |  15.07.2011

Pompy jako urządzenia pracujące w trudnych warunkach środowiskowych, od których wymaga się osiągania maksymalnych założonych parametrów pracy przy minimalnychnakładach finansowych, często eksploatowane są w trybie pracy ciągłej.

Monitoring wibracji pomp, Fot. Tiga PumpsBrak pompy rezerwowej bądź konieczność wykorzystania wszystkich posiadanych zasobów maszynowych w momencie awarii pompy jest dla eksploatatora jednym z czarniejszych scenariuszy. W celu uniknięcia podobnych sytuacji konstruktorzy z fabryki pomp Homa Pumpenfabrik GmbH wprowadzają w życie nowoczesne rozwiązania mające na celu zwiększenie pewności i niezawodności instalacji pompowej, a także obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Do takich rozwiązań należy zintegrowany system monitoringu wibracji pomp HOMA VICON. Jest to nowatorskie urządzenie wykrywające i monitorujące wszystkie wibracje powstałe na stanowisku pracy pompy. System HOMA VICON umożliwia szczegółową analizę awarii, poczynając od rejestracji przebiegu dysfunkcji, a kończąc na zapisie danych umożliwiających opracowanie metody zapobiegania powtórnym usterkom.

Wczesne wykrycie uszkodzeń znacznie redukuje koszt naprawy pompy. Szybka reakcja w początkowym stadium awarii może uchronić eksploatatora przed koniecznością wymiany głównych podzespołów urządzenia. Szczegółowa i dokładna analiza wibracji pomp zatapialnych realizowana jest przez system czujników oraz elementy monitorujące zintegrowane z pompą.

materiały: Tiga Pumps

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl