Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Emocje z Viegą

Redakcja RI  |  26.07.2011

Blisko 2,5 tys. osób zebrało się 1 czerwca w Lanxess Arena, hali widowiskowo-sportowej w Kolonii, gdzie finiszował tegoroczny roadshow firmy Viega. Po ośmiotygodniowej trasie, z przystankami w Berlinie, Hamburgu, Lipsku, Salzburgu, Norymberdze, Stuttgarcie, teraz tu projektanci, instalatorzy i handlowcy z branży mogli uczestniczyć w efektownym widowisku połączonym z prezentacją nowości producenta z Attendorn.

 

Viega

Tradycją już stało się, że co cztery lata, po targach ISH, właśnie w ten sposób firma dociera z nowinkami do specjalistów.  A jak skomentował Dirk Gellisch, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy, duża frekwencja we wszystkich miastach potwierdza, że koncepcja prezentowania fachowych informacji w rozrywkowej formie trafia do odbiorców i podoba się im.

Podczas programu merytorycznego, przeplatanego scenicznymi akrobacjami, poruszano tak istotne zagadnienia, jak sposoby zapewnienia konsumentowi odpowiedniej jakości wody użytkowej poprzez dbałość o regularną jej wymianę w instalacjach, przy zachowaniu granicznych wartości temperaturowych, efektywność energetyczna i komfort w powiązaniu z przestrzenią i funkcją czy wreszcie design w łazience a jej funkcjonalność.

Prowadzący, którzy wraz z ekipą filmową zwiedzili stoisko Viegi na ISH, teraz konfrontowali swoje spostrzeżenia z ekspertami, m.in. naukowcami z Uniwersytetu w Bonn, oraz doświadczeniem instalatorów. W ten sposób publiczność poznała zalety polibutenowych rur systemu Fonterra, doceniła wszechobecną już w łazience elektronikę, jak choćby w przypadku armatury wannowej Multiplet Trio E4 sterowanej czarnym „tabletem”, i dostrzegła niemal niewidoczne Advantix Vario, liniowe odpływy z możliwością dostosowania długości.

Jak podkreślił projektant Achim Pohl ze studia Artefakt Industriekultur, członek jury międzynarodowych instytucji przyznających nagrody za wzornictwo, funkcjonalny design to również komfort i łatwość obsługi urządzeń, a także sprostanie oczekiwaniom użytkowników.

Najnowsze produkty można było zobaczyć na platformie wystawienniczej, wokół której gromadzili się uczestnicy wydarzenia, przede wszystkim Niemcy, ale i liczni goście zagraniczni z polską „ekipą” włącznie. Wszystko to odbywało się w hali, spiętej dodatkowo polskim akcentem – stalowym 250-metrowym, oświetlonym w środku łukiem, wyprodukowanym właśnie w Polsce.

Jolanta Słowińska

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl