Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Higiena w potrzebie

Redakcja RI  |  28.07.2011

Kiedy Polska głosowała nad przystąpieniem do UE w 2003 roku, z inicjatywy Andrzeja Dobruta, prezesa szwajcarskiej firmy Geberit w Polsce, ruszyła akcja społeczna „Za potrzebą do Europy”, zwracająca uwagę na problem jakości toalet publicznych. Od tamtej pory Geberit wspiera wybrane obiekty, przekazując nieodpłatnie materiały lub nawet remontując publiczne szalety w miejscach prestiżowych i atrakcyjnych turystycznie.

 

Obiekty takie wybierane są na podstawie dokładnego monitoringu, żeby realizacje dotyczyły miejsc zaspokajających potrzeby możliwie największej liczby potencjalnych użytkowników, a firma współpracuje przy tym ze społecznościami lokalnymi, instytucjami użyteczności publicznej i urzędami. Ósmą już lokalizacją stał się kompleks pałacowo-parkowy w Kozłówce na ziemi lubelskiej, zwany też „małym Wilanowem”.

Za potrzebą do Europy, Geberit

W sąsiedztwie Lasów Kozłowieckich z rezerwatem „Kozie Góry” mieści się unikatowe dzieło architektury – zespół pałacowo-parkowy rodu Zamojskich. Znalazł się tu zatem ogromny zbiór dzieł sztuki oraz, co dla nas najbardziej istotne, przepiękne toalety z urządzeniami i przedmiotami użytkowymi z epoki.

W tak szczególnym miejscu, w budynku dawnej powozowni powstały współczesne toalety zaprojektowane przez Annę Jedlicką-Góźdź w taki sposób, by ich charakter godnie podkreślał sąsiednie wnętrza. Zastosowano tu najnowocześniejsze rozwiązania firmy Geberit: stelaże podtynkowe Geberit Duofix do WC, pisuarów i umywalek, przyciski spłukujące Sigma50, eleganckie syfony umywalkowe oraz produkty dla toalet publicznych z linii Hy, odporne na zniszczenie i zapewniające najwyższe standardy higieniczne: elektroniczne zawory spłukujące do pisuarów oraz elektroniczne baterie umywalkowe.

Za potrzebą do Europy, Geberit Za potrzebą do Europy, Geberit
Nowoczesne toalety z produktami firmy Geberit usytuowane przy Galerii Sztuki Socrealizmu wyraźnie z nią kontrastują i jednocześnie w elegancki sposób prezentują postęp przez wieki

Warto wspomnieć, że w Kozłówce mieści się również jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu. Wystawa zgromadziła bogate zbiory sztuki z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych, które liczą ponad 2000 rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Wśród nich zdemontowane pomniki: lubelski Bolesława Bieruta, Włodzimierza Iljicza Lenina z Poronina czy Juliana Marchlewskiego, niegdyś stojący we Włocławku.

Jolanta Słowińska

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »

 oczyszczanie ścieków

Dowiedz się więcej »


 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 


Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

 

Dowiedz się więcej »


 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Jesteś Instalatorem? Odbierz kod na darmową kawę »
program lojalnościowy dla instalatorów kawa dla instalatora
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O programie Czyste Powietrze
  • - Narzędzia do modelowania budynku
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl