Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Higiena w potrzebie

Redakcja RI  |  28.07.2011

Kiedy Polska głosowała nad przystąpieniem do UE w 2003 roku, z inicjatywy Andrzeja Dobruta, prezesa szwajcarskiej firmy Geberit w Polsce, ruszyła akcja społeczna „Za potrzebą do Europy”, zwracająca uwagę na problem jakości toalet publicznych. Od tamtej pory Geberit wspiera wybrane obiekty, przekazując nieodpłatnie materiały lub nawet remontując publiczne szalety w miejscach prestiżowych i atrakcyjnych turystycznie.

 

Obiekty takie wybierane są na podstawie dokładnego monitoringu, żeby realizacje dotyczyły miejsc zaspokajających potrzeby możliwie największej liczby potencjalnych użytkowników, a firma współpracuje przy tym ze społecznościami lokalnymi, instytucjami użyteczności publicznej i urzędami. Ósmą już lokalizacją stał się kompleks pałacowo-parkowy w Kozłówce na ziemi lubelskiej, zwany też „małym Wilanowem”.

Za potrzebą do Europy, Geberit

W sąsiedztwie Lasów Kozłowieckich z rezerwatem „Kozie Góry” mieści się unikatowe dzieło architektury – zespół pałacowo-parkowy rodu Zamojskich. Znalazł się tu zatem ogromny zbiór dzieł sztuki oraz, co dla nas najbardziej istotne, przepiękne toalety z urządzeniami i przedmiotami użytkowymi z epoki.

W tak szczególnym miejscu, w budynku dawnej powozowni powstały współczesne toalety zaprojektowane przez Annę Jedlicką-Góźdź w taki sposób, by ich charakter godnie podkreślał sąsiednie wnętrza. Zastosowano tu najnowocześniejsze rozwiązania firmy Geberit: stelaże podtynkowe Geberit Duofix do WC, pisuarów i umywalek, przyciski spłukujące Sigma50, eleganckie syfony umywalkowe oraz produkty dla toalet publicznych z linii Hy, odporne na zniszczenie i zapewniające najwyższe standardy higieniczne: elektroniczne zawory spłukujące do pisuarów oraz elektroniczne baterie umywalkowe.

Za potrzebą do Europy, Geberit Za potrzebą do Europy, Geberit
Nowoczesne toalety z produktami firmy Geberit usytuowane przy Galerii Sztuki Socrealizmu wyraźnie z nią kontrastują i jednocześnie w elegancki sposób prezentują postęp przez wieki

Warto wspomnieć, że w Kozłówce mieści się również jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu. Wystawa zgromadziła bogate zbiory sztuki z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych, które liczą ponad 2000 rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Wśród nich zdemontowane pomniki: lubelski Bolesława Bieruta, Włodzimierza Iljicza Lenina z Poronina czy Juliana Marchlewskiego, niegdyś stojący we Włocławku.

Jolanta Słowińska

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Jaki wentylator przyczyni się do ochrony środowiska i Twojego portfela »

wentylacja ekologiczna

 Kolekcje sanitarne jakich jeszcze nie widziałeś » 8 nieoczywistych przyczyn usterek w przepompowniach »
kolekcja sanitarna przepompownie
czytam więcej » Nie ma przepompowni bezobsługowych, ponieważ w technice nie spotyka się urządzeń bezawaryjnych. Przepompownia bezobsługowa jest tylko w okresach między awariami. (...) czytam więcej »

 


Ogrzewanie ekologicznie - z jakich urządzeń korzystać »

ogrzewanie ekologiczne

 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Poznaj 1 sposób na właściwy system wentylacji »
oszczędzanie energii wentylacja
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej » czytam więcej »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »>

>

 Idą mrozy! Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu » Zdradzamy innowacyjne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków »
oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Strugi z wentylatorów ppoż.
  • - Centrale dla inteligentnych domów
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl