Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

MEDIUM Lider Instalacji 2004

Redakcja RI  |  05.05.2004

Jury konkursu MEDIUM Lider Instalacji edycji 2004 rozpatrywało zgłoszenia w 6 kategoriach: wentylacja i klimatyzacja; ciepłownictwo, ogrzewnictwo i energooszczędność; woda i kanalizacja; gazownictwo; instalacje elektryczne oraz marketing i rozwój rynkowy firmy. Okazało się jednak, że rywalizacja i sugestie jurorów wyłoniły nową, jakże istotną dla branży instalacyjnej kategorię: technologie. Mocna rywalizacja w niektórych kategoriach skłoniła jury do przyznania także wyróżnień. Natomiast w kategoriach gazownictwo oraz instalacje elektryczne nagród nie przyznano.

Medium Lider InstalacjiNagrody i wyróżnienia podczas uroczystej gali wystawców w "Iglicy" Międzynarodowych Targów Poznańskich wręczali Zdzisław Żydak, reprezentujący Ministra Infrastruktury oraz redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego Bogusława Wiewiórowska.

W tym roku nagrodą dodatkową było ufundowane przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa uczestnictwo w szkoleniach FIDIC. Uroczyście wręczył ją firmie Vaillant przewodniczący MOIIB, Wiesław Olechnowicz.

A oto nasi laureaci...

Medium Lider Instalacji 2004


wentylacja i klimatyzacja

Nagrodę MEDIUM - Lider Instalacji zdobył typoszereg regulatorów Synco™ 700 firmy Siemens Building Technologies (pisaliśmy o nim w RI 5/04, s. 76). SyncoTM 700 umożliwia łatwą konfigurację aplikacji technologicznej i tworzenie zintegrowanego systemu w oparciu o standardową, otwartą magistralę komunikacyjną Konnex. Regulatory można rozbudować o dodatkowe moduły wejść i wyjść. Protokół oparty o magistralę EIB umożliwia integrację instalacji grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Do samoczynnego uruchomienia funkcji sterowania wystarczy zaadresowanie regulatorów pomieszczeniowych oraz regulatorów w źródle ciepła i chłodu. Może być zintegrowany z innymi urządzeniami, np. żaluzje, oświetlenie czy systemy antywłamaniowe i kontroli dostępu. Wyróżnia go maksymalna prostota obsługi oraz niskie koszty instalacji i uruchomienia.

Klimatyzatory Valiant Sauner DuvalWyróżnienie przyznano klimatyzatorom firmy Vaillant Saunier Duval. Klimatyzatory split i multisplit oraz kanałowe, kasetowe i przypodłogowo- podsufitowe wyróżnia wysoka wydajność sprężarek i cicha praca oraz niskie zużycie energii przy wysokiej mocy efektywnej. Wyposażone są one w pompę ciepła. Zastosowane przepływy powietrza minimalizują turbulencję i redukują poziom hałasu oraz umożliwiają wylot powietrza w czterech ustalonych kierunkach. Cechuje je nowoczesne wzornictwo oraz bogaty wybór opcji pracy i łatwa obsługa.

Centrala klimatyzacyjna GOLDW tej kategorii wyróżnienie otrzymała także firma PM-LUFT LEWACO za centralę klimatyzacyjną GOLD. Centrala ta jest kompletnym urządzeniem kompaktowym wentylacyjno-klimatyzacyjnym. Wyróżnia ją efektywna praca, możliwość odzysku ciepła, a także energooszczędna oraz bezawaryjna eksploatacja. Centrale cechuje łatwość obsługi poprzez wielofunkcyjny system sterowania zapewniający płynną regulację wydajności oraz temperatury obrabianego powietrza.

ciepłownictwo, ogrzewnictwo, energooszczędność

Kocioł ecoVIT VKKW tej kategorii nagrodę otrzymała firma Vaillant za kocioł kondensacyjny ecoVIT VKK. Osiąga on bardzo wysokie średnioroczne sprawności cieplne - tak w przypadku ogrzewania podłogowego, jak i grzejnikowego oraz w zakresie przygotowania c.w.u., a praktycznie przez cały czas pracuje w zakresie kondensacji. Ma funkcję termicznej dezynfekcji, zabezpieczającą przed rozwojem bakterii Legionella. Natomiast cyfrowy system informacyjno-diagnostyczny pozwala na szybkie usuwanie zakłóceń. Jest łatwy w serwisowaniu.

Wyróżnienie otrzymały rozdzielacze modułowe serii 9000 P/9000 IP do ogrzewania podłogowego firmy COMAP Polska. Cechą charakterystyczną rozdzielaczy jest precyzyjny rozdział wody grzewczej oraz niezależność sterowania poszczególny mi pętlami ogrzewania podłogowego. Rozdzielacze składają się z modułów, które mogą być łączone wg potrzeb konkretnejRozdzielacze modułowe instalacji. Ich łączenie odbywa się poprzez system zacisków eliminujący ew. pomyłki, co pozwala na łatwy i szybki montaż. Zastosowane materiały eliminują kondensację pary wodnej na korpusie rozdzielacza. Rozdzielacze te umożliwiają także sterowanie programatorami pokojowymi.

woda i kanalizacja

Nagroda MEDIUM - Lider Instalacji w kategorii woda i kanalizacja została wręczon a firmie Hutmen za miedziane rury instalacyjne hutmen®. Rury te wyróżnia szeroki zakres zastosowania oraz wysoka jakość wykonania, która umożliwia ich długą eksploatację. Cechuje je wysoka odporność na korozję i wytrzymałość mechaniczna oraz plastyczność, co ułatwia montaż instalacji. Miedziane rury instalacyjne hutmen® sprawdziły się w warunkach polskich i z powodzeniem konkurują na innych, bardzo wymagających rynkach. Na podkreślenie zasługuje także stałe utrzymywanie przez firmę najwyższej jakości i powtarzalności produkcji.

marketing i rozwój rynkowy

W tej kategorii została przyznana nagroda oraz dwa wyróżnienia. MEDIUM - Lider Instalacji otrzymała firma Vaillant, która w swoim marketingu koncentruje się na promocji sprzedaży, innowacyjności produktów i szerokim asortymencie. W swej działalności zwraca szczególną uwagę na jakość materiałów, a także buduje trwałe związki z klientami. Rzetelnie i konsekwentnie realizuje politykę szkoleniową oraz promocje handlowe kierowane do instalatorów, odbiorców hurtowych i detalicznych. Tempo realizacji celów marketingowych wyróżnia ją spośród liderów rynku instalacyjnego.

Firma URSA Polska została wyróżniona za skuteczne budowanie w świadomości klientów silnej marki i wizerunku solidnego partnera. W działaniach promocyjnych dużo uwagi poświęca prezentacjom informacyjnym oraz doradczym. Umiejętnie wykorzystuje liczne wyróżnienia za jakość i nowoczesną technologię produktów. Wyróżnia ją także połączenie zintegrowanego systemu zarządzania z ważnym instrumentem nie tylko marketingowym, ale i biznesowym, jakim jest internet.

Jury wyróżniło także firmę Herz Armatura i Systemy Grzewcze za jej szeroko zakrojone działania marketingowe. Firma wiele uwagi poświęca seminariom i szkoleniom, kładzie duży nacisk na budowanie klarownych zasad współpracy handlowej od strony prawnej, jak i merytorycznej. Wyróżnia się m.in. ideą Klubu Dobrego Fachowca oraz programem szkoleń EPO (ekonomia, prawo, obsługa klienta).

technologie
 
W nowej kategorii nagrodę Medium - Lider Instalacji zdobyły otuliny URSA RS1, RS1/Alu firmy URSA Polska. Izolacje te stanowią ochronę termiczną i akustyczną rurociągów ciepłowniczych oraz instalacji i węzłów c.o., a także rurociągów przemysłowych oraz kanałów spalinowych. Otuliny wyróżnia najniższy współczynnik przewodności cieplnej wśród otulin z wełny oraz wysoka, w stosunku do konkurencyjnych produktów, temperatura stosowania. Otuliny RS1/Alu mają współczynnik = 0,035 W/mK i jako jedyny jest zgodny z polską normą, co nie wymaga stosowania dodatkowych przeliczników przy doborze grubości izolacji. Ich montaż jest łatwy, dzięki zastosowaniu rozwiązania polegającego na zamykaniu otuliny nielaminowanej oraz la minowanej folią aluminiową. Wyróżnia je także wysoka szczelność połączeń i uniwersalność zastosowania.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały Zakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych BORYSZEW za technologię produkcji nośnika ciepła i zimna w instalacjach chłodniczych, klimatyzacyjnych, grzewczych i solarnych opartą na kwasach organicznych. Ta technologia stosowana jest do produkcji płynu do instalacji klimatyzacyjnych, grzewczych i solarnych ERGOLID EKO, którego skład oparty na glikolu propylenowym bezpiecznym dla środowiska . Jest niezawodny w działaniu - uniemożliwia rozwój flory bakteryjnej w instalacjach i tworzy warstwę zabezpieczającą, co zapewnia sprawne ich funkcjonowanie przez długi okres czasu (pisaliśmy o nim w RI 5/04, s. 74). Laureaci MEDIUM, od lewej: Wiesław Chmielewski - Boryszew; Kazimierz Śmigielski - Hutmen; Andrzej Latosiński - HERZ; Witold Leven - PM-LUFT LEWACO; wręczający nagrodę specjalną - Wiesław Olechnowicz MOIIB; Piotr Leksiński - Vaillant; wręczający: Bogusława Wiewiórowska - Rynek Instalacyjny i Zdzisław Żydak - Ministerstwo Infrastruktury; Katarzyna Walkowiak - Comap; Andrzej Romanowski - Siemens; Katarzyna Syska i Tadeusz Pawlik - URSA

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Dobierz grzejniki do pomp ciepła i kondensatorów »


 Poznaj nowoczesne rozwiązania sieci preizolowanych »

Jaki materiał dobrać by nie tracić energii »
przewody preizolowane pompa wodna
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 Czy są nowe technologie w systemach ogrzewania podłogowego »


wiem więcej »

 Jak wygenerować oszczędności stosując pompę woda/powietrze »

Poznaj korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
rozwiązania pomiarowe pompa wodna
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Dołącz do klubu instalatora! Korzytaj z rabatów  »

strefa instalatora

 Czy w dzisiejszych czasach rozwiązania pomiarowe śą wystarczające »

Pompy ciepła opracowane z myślą o nowych wymaganiach »
rozwiązania pomiarowe pompy ciepła
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Poznaj nowe zastosowanie pomp w pralniach przemysłowych »

Skorzystaj z najtańszego programu do sporządzania świadectw energetycznych budynku »
wentylacja klatki schodwej program do rozliczeń
jestem na bieżąco »  korzystam z udogodnień »

 


Poznaj najważniejsze cechy użytkowe centrali rekuperacyjnej »

centrale rekuperacyjne

 Szybka i sprawna kanalizacja pomieszczeń w domu jednorodzinnym » Jak zabezpieczyć kocioł po sezonie grzewczym »
kanalizacja inwentaryzacja kotla grzewczego
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Jak działa nowoczesna studnia wodomierzowa »

studnia wodomierzowa zastosowanie

 "Less waste" pod kątem instalatora - na co zwrócić uwagę » Za pomocą jakiego urządzenia podnieść ciśnienie wody w budynku mieszkalnym »
grzejnik armatura pompa
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
4/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zalecenia na czas pandemii
  • - Projekt ogrzewania podłogowego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl