Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

60 lat Inżynierii Środowiska PW

Redakcja RI  |  03.11.2011
Podczas jubileuszu Inżynierii Środowiska PW spotkało się ponad 400 absolwentów wydziału...
Podczas jubileuszu Inżynierii Środowiska PW spotkało się ponad 400 absolwentów wydziału...
BW

22 października 2011 roku w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbył się uroczysty zjazd absolwentów Wydziału Inżynierii Środowiska. Wzięło w nim udział ponad 400 osób, wśród których znaleźli się zarówno absolwenci, jak i zaproszeni goście, w tym przedstawiciele innych uczelni technicznych, organizacji branżowych i firm.

Gości, w imieniu rektora Politechniki prof. dr hab. inż. Włodzimierza Kurnika, powitali: prorektor prof. nzw. dr hab. inż. Roman Gawroński i prof. nzw. dr hab. inż. Bernard Zawada, dziekan WIŚ. W okolicznościowym wykładzie prof. dr hab. inż. Maria Ozga-Zielińska poinformowała zebranych, jak wyglądały początki kształcenia inżynierów na Wydziale i jak prosperował on w kolejnych dekadach. Natomiast dziekan Wydziału w referacie pt. „Misja i wizja” przedstawił jego sytuację obecną i najbliższe plany.

Najważniejszym punktem programu dla 77 uczestników zjazdu było uroczyste wręczanie Złotych Dyplomów. Otrzymały go te osoby, które skończyły studia przed 1961 r. Z kolei wszystkim uczestnikom zjazdu wręczono specjalne jubileuszowe wydawnictwo, w którym oprócz historii i archiwalnych zdjęć zamieszczono spis absolwentów Wydziału od 1950 do 2011 roku.

Po części oficjalnej goście obejrzeli specjalne przedstawienie Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który, tak jak Wydział Inżynierii Środowiska, obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Podczas prawie 2-godzinnego pokazu zespół taneczny, chór i  orkiestra pokazały tak wysoką klasę, że aż trudno było uwierzyć, iż są to amatorzy, dla których występy w zespole są pasją, nie zawodem.

Zwieńczeniem obchodów była uroczysta kolacja, którą zorganizowano w budynku Fizyki. Bardzo dobrą atmosferę towarzyskiego spotkania jeszcze pogłębiała świetna kuchnia i zespół przygrywający do tańca. Rozchodzący się do domów goście pytali, kiedy będzie następne takie spotkanie. Z pewnością można to uznać za podziękowanie dla organizatorów zjazdu za trud włożony w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Sanitarnej PW, Stowarzyszenie Absolwentów Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej Politechniki Warszawskiej oraz Klub Absolwentów ISIS PW.
Głównym sponsorem Jubileuszu była firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

Pełna lista sponsorów oraz członków komitetu honorowego i organizacyjnego 

Jerzy Kosieradzki

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl