Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Forum Energetyki Odnawialnej 2011. Relacja

Redakcja RI  |  10.11.2011
Forum Energetyki Odnawialnej 2011
Forum Energetyki Odnawialnej 2011
ZP FEO

Podczas targów RENEXPO w Warszawie, 26 października 2011 roku, odbyło się spotkanie Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. Podczas Forum przedstawiono m.in. postulaty związku ws. przygotowywanej ustawy o odnawialnych źródłach energii, dyskutowano o instrumentach wsparcia energetyki odnawialnej, roli funduszy ekologicznych w finansowaniu energetyki odnawialnej oraz barierach w jej rozwoju.

W obradach Forum uczestniczyło kilkadziesiąt osób związanych z OZE, w tym zwłaszcza producenci, przedstawiciele izb, stowarzyszeń, organów rządowych – m.in. przedstawiciele PKPP Lewiatan, Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Regulacji Energetyki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Związku Pracodawców Infrastruktury Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

W czasie Forum zaprezentowano m.in. założenia Związku do ustawy o odnawialnych źródłach energii.

POSTULATY ZP FEO

Jak informował Dyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki Janusz Pilitowski, oczekiwany od długiego czasu projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii się wkrótce ukazać na stronach resortu gospodarki. Nie podał jednak konkretnego terminu publikacji projektu.

Prezes ZP FEO Grzegorz Wiśniewski przedstawił "czarną listę" barier w energetyce odnawialnej i proponował jak ją skrócić.

Wiceprezes ZP FEO Ernest Kuliczkowski z kolei wskazywał na nierówne traktowanie różnych rynków zielonej energii i dyskryminację instalacji z kolektorami słonecznymi. Postulował wydłużenie programu dotacji NFOŚiGW dla właścicieli budynków jednorodzinnych poza roku 2014 i zainicjowanie ogólnokrajowej kampanii informacyjnej o OZE oraz wprowadzenie nakazu instalowania zestawu słonecznego do wytwarzania ciepłej wody użytkowej w budynkach nowobudowanych i poddawanych remontowi kapitalnemu.

Spotkanie zakończyło  Forum Dyskusyjne poświęcone m.in. finansowaniu projektów energetycznych i rozwojowi sektora PV.

WJ

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl