Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

RENEXPO 2011. Relacja

Redakcja RI  |  14.11.2011
Targi RENEXPO 2011
Targi RENEXPO 2011
WJ

W dniach 26-28 października 2011 w Warszawie odbyły się targi energii odnawialnych i budownictwa energooszczędnego. Zakres targów był stosunkowo szeroki i obejmował: odnawialne źródła energii i zdecentralizowaną produkcję energii, w tym m.in. biomasę, biogaz, energią wiatru i słońca, energię geotermalną, kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, efektywne wykorzystanie energii i budownictwo pasywne oraz finansowanie inwestycji.

RENEXPO wyróżniały się na tle innych tego typu imprez w Polsce dużą liczbą konferencji i spotkań branżowych.

  • Największym wydarzeniem targów było Forum Energetyki Odnawialnej przygotowane przez Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.
  • Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki  zorganizowało konferencję "Fotowoltaika - Polska na tle krajów sąsiadujących, podczas której m.in. doświadczenia niemieckie w inwestycja w systemy fotowoltaiczne a także proces inwestycyjny związany z wykonaniem tego typu instalacji, począwszy od pozyskania pozwoleń po przyłączenie do sieci.
  • Warsztaty pt.: "Pompy ciepła - nowe technologie, oszczędność energii, analiza rynku i plany rządowe" zgromadził producentów pomp ciepła, którzy prezentowali swoje produkty i usługi oraz dyskutowali o perspektywach rozwoju tego sektora.
  • Na konferencji "Budownictwo pasywne i remonty z użyciem komponentów budynku pasywnego" przedstawiono teoretyczne założenia domu pasywnego i praktyczne rozwiązania jak to osiągać.
  • Konferencja "Biomasa w Polsce - rozwój i perspektywy dla inwestorów" poświęcona była prezentacji dużego potencjału biomasy oraz dyskusji o budzącym kontrowersje współspalaniu w elektrowniach zawodowych.
  • Potencjał, sytuację rynkową, stosowane technologie oraz kwestie legislacyjne dotyczące biogazu prezentowano na konferencji "Biogaz w Polsce - stan obecny i kierunki rozwoju do 2020".
  • Z kolei podczas konferencji "Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej" szacowano potencjał tej energetyki w Polsce, dyskutowano o uwarunkowaniach planistycznych i prawnych inwestycji oraz oczekiwaniach organizacji zrzeszających producentów tej energii.
  • W czasie targów odbyły się też Dzień Samorządowca i Dzień Rolnictwa, na których prezentowano możliwości i korzyści jakie niesie ze sobą energetyka odnawialna, a Fundacja Promocji Gmin Polskich wręczyła statuetki Lidera Zielonej Energii najbardziej zaangażowanym samorządom w Polsce.

Pomimo tego, że liczba wystawców nie była wyjątkowo duża, kilka spośród prezentowanych ofert szczególnie się wyróżniało. Były to m.in.: technologia brykietowania wilgotnej biomasy rolniczej, ciekawe konstrukcje kolektorów i nowe rozwiązania w pompach ciepła, małe turbiny wiatrowe, samochody elektryczne, energooszczędne oświetlenie i ogniwa fotowoltaiczne.

WJ

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 



Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 



Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl