Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Nowości w przepisach i technologiach

Redakcja RI  |  28.02.2008

Szósta edycja największej specjalistycznej wystawy i spotkania specjalistów branżowych „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja” odbędzie się w dniach 18-19 marca 2008 r. Wystawa tradycyjnie odbędzie się w Warszawie, w Centrum Kongresowym GROMADA przy ul. 17 Stycznia 32. Jak zwykle „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja” będzie jedyną w kraju wystawą w branży poświęconą wyłącznie tematyce wentylacji i klimatyzacji.

Na zwiedzających będzie czekać ponad 100 wystawców oferujących pełny asortyment wyrobów i urządzeń stosowanych w systemach wentylacji i klimatyzacji – od wentylatorów, kanałów, kształtek i akcesoriów wentylacyjnych przez technikę wentylacji pożarowej (w tym klapy przeciwpożarowe), centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne, klimatyzatory po chillery i asortyment chłodniczy.
Na powierzchni ponad 2300 m2 zostaną zgromadzeni niemal wszyscy wiodący producenci i importerzy. Nie zabraknie także firm mniejszych, często debiutujących na rynku. Wystawcy zapowiadają wiele nowości. Projektanci i instalatorzy będą więc mogli nie tylko spotkać się osobiście z doradcami producentów, ale przede wszystkim na żywo obejrzeć urządzenia.

Stowarzyszenie Polska Wentylacja, pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, przygotowuje bogaty program merytoryczny seminariów, które towarzyszą wystawie. Głównym punktem programu będzie prezentacja najnowszych zmian w przepisach dotyczących wentylacji i klimatyzacji. Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury omówią zmiany w Prawie budowlanym oraz projekty nowych rozporządzeń w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, oraz w sprawie zakresu i formy projektu budowlanego.
Zaprezentowane zostaną założenia do metodologii obliczania zapotrzebowania na energię w budynkach (pod kątem wentylacji i klimatyzacji) na potrzeby certyfikacji energetycznej. Poruszone zostaną również zagadnienia wentylacji i klimatyzacji w hotelach, budynków pasywnych, odzysku ciepła i wymienników gruntowych. Specjalny blok tematyczny będzie poświęcony wentylacji pożarowej. W tym zakresie również zostaną omówione projekty zmian w przepisach i normach dotyczących projektowania i odbiorów instalacji. Głos zabiorą m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Instytutu Techniki Budowlanej.

Podczas różnorodnych seminariów zostaną zaprezentowane przykłady zrealizowanych obiektów, w których zbudowano nietypowe, zaawansowane technologicznie instalacje. Ich autorzy opowiedzą o koncepcjach projektowych i szczegółach technicznych.
Osobną część będą stanowić wykłady dotyczące utrzymania instalacji HVAC – między innymi problematyki utrzymania czystości i sprawności technicznej. Gościnnie wystąpią przedstawiciele Krajowego Forum Chłodnictwa, przedstawiając zasady certyfikacji personelu i firm z branży chłodnictwa i klimatyzacji w świetle nowych regulacji prawnych Unii Europejskiej. Wspomną również o dostępnych ekologicznych zamiennikach typu HFC zastępujących wycofywane z użycia czynniki chłodnicze HCFC.
Dla instalatorów przygotowano seminarium poświęcone projektowaniu i wykonawstwu małych instalacji klimatyzacyjnych.
Stowarzyszenie Polska Wentylacja przygotowało dla uczestników atrakcyjne niespodzianki. Wśród projektantów zostaną rozlosowane profesjonalne programy do projektowania instalacji. Na instalatorów czekają profesjonalne elektronarzędzia.
Wystawa i seminaria „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2008” zostały objęte patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Bieżące informacje są stale dostępne na stronie www.forumwentylacja.pl. Dodatkowych informacji udziela bezpośrednio Tomasz Trusewicz, dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja, tel. 0-695-050-600, e-mail: trusewicz@wentylacja.org.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl