Rejestracja na ESD 2012 - tylko do końca lutego 2012

Redakcja RI  |  07.02.2012
II Europejskie Słoneczne Dni 2012
II Europejskie Słoneczne Dni 2012
IEO

Tylko do końca lutego 2012 trwa rejestracja organizatorów słonecznych imprez w ramach Europejskich Słonecznych Dni 2012, organizowanych przez IEO. Zgłoszonych jest już prawie 20 zgłoszonych słonecznych wydarzeń.

Przeważają zgłoszenia z Polski południowej i zachodniej. Najwięcej zgłoszeń pochodzi od instalatorów systemów słonecznych, organizacji pozarządowych, jednostek edukacyjnych oraz samorządów lokalnych. Każdemu wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa instalacji słonecznych.

Terminarz imprez:

  • 1.05.2012
    - Wałbrzych - Innowacyjna Spółdzielnia Socjalna - Festiwal kwiatów i... słońca.
    - Przecław - Centrum Energii Odnawialnej w Ostoi - „Słoneczny festiwal” wydarzeń zarówno dla najmłodszych gości – zajęcia i warsztaty edukacyjne, dla uczniów szkół średnich - wykłady oraz seminarium dla przedstawicieli samorządów "Energia Słońca".
    - Katowice - Miejscowe Przedszkole nr 74 w Katowicach - Powstanie gazetka tematyczna i wystawa dotycząca energii słonecznej.
  • 3.05.2012
    - Rzeszów - ESIS ECO GROUP SP. z .o.o. - Spotkania z mieszkańcami miast i gmin.
    - Tomaszów Lubelski - Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim - Festyn z okazji uchwalenia Konstytucji 3. Maja na Stadionie Miejskim.
  • 4.05.2012
    - Świecie - Stowarzyszenie Inicjatyw dla Rozwoju Kujaw i Pomorza - Na terenie skansenu mennonickiego oraz goospodarstwa agroturystycznego w Chrystkowie odbędą się prelekcje i pokazy związane z OZE, uczestnikom udostępniony zostanie tramwaj wodny zasilany energią słoneczną o wdzięcznej nazwie „Słonecznik”.
  • 5.05.2012
    - Kłodawa - Stowarzyszenie "Z Edukacją w Przyszłość" - Pokaz instalacji słonecznych i fotowoltaicznych.
  • 6.05.2012
    - Olsztyn - Przedszkole Miejskie nr 2 - W dniach 1-15 maja w przedszkolu będzie zorganizowana wystawa poświęcona ESD, zorganizowany będzie także słoneczny happening ekologiczny, który przejdzie ulicami osiedla nad Jeziorem Długim.
    - Radlin - Iromar - konkurs o temtyce słonecznej i spotkanie w siedzibie firmy na temat wykorzystania energii słonecznej.
  • 7.05.2012
    - Gębice - Stowarzyszenie "Przyjezierze" - Spotkania edukacyjne w szkołach i na uczelniach wyższych.
  • 8.05.2012
    - Rydułtowy - Szkoła Podstawowa nr 3 - Konkurs o tematyce słonecznej.
  • 9.05.2012
    - Poznań - Regess Sp. z o.o. - Targi o tematyce słonecznej.
  • 10.05.2012
    - Kłodawa - "CIECIERSKI" Instalacje - Wystawy słoneczne.
    - Gniezno - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie - Spotkanie edukacyjne.
    - Szprotawwa - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - Spotkania edukacyjne.
    - Olsztyn - WMAE Sp..z.o.o. - Zwiedzanie instalacji słonecznej, spotkania edukacyjne i konkursy o tematyce słonecznej.
  • 11.05.2012
    - Związek Gmin Dorzecza Wisłoki - Bieg po Słońce.
    - Wieluń - Japis-ekoinstal - Targi o tematyce słonecznej w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu.
    - Elbląg - Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu - Festiwal Nauki "Pod Słońcem" - okazja do rozwijania wśród dzieci pasji poznawania świata i odkrywania rządzących nim reguł poprzez doświadczenia i eksperymenty. Promocja i popularyzacja OZE i proekologicznych metod produkcji energii.
  • 14.05.2012
    - Mielec - Zespół Szkół - Dwie klasy wykonają własnoręcznie gadżety promujące energię słoneczną i przejdą przez miasto w marszu promującym ESD. Zorganizowany będzie również konkurs wiedzy na temat energii słonecznej.
    - Włocławek - Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej - Seminarium edukacyjne dla grupy uczniów z terenu Włocławka.
    - Strzelno - SOSW - Konkursy dla dzieci z Ośrodka o tematyce związanej z energią słoneczną.
  • 15.05.2012
    - Wodzisław Śląski - Eko-Nowa - Otwarte Dni Instalacji Słonecznej.

Więcej: www.slonecznedni.pl

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Bez wysiłku, prosto na Twoją skrzynkę:
- nowości techniczne i wydarzenia branżowe
- praktyczne porady ekspertów.
4/2012

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 4/2012
W miesięczniku m.in.:
  • - ogrzewanie inteligentnego budynku
  • - nowe konstrukcje kolektorów słonecznych
Zobacz szczegóły

Kalendarium

 - Maj 2012
PNWTŚRCZWPTSOBND
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Ecol-Unicon Sp. z o.o. Ecol-Unicon Sp. z o.o.
Ecol-Unicon jest wiodącym producentem sprawdzonych urządzeń ochrony wód w Polsce. Najważniejsze z nich to: studnie i zbiorniki betonowe,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 Dom Wydawniczy MEDIUM. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl