Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Klimakonwektory VIDO

Redakcja RI  |  29.02.2012
Klimakonwektor grzejnikowy Vido
Klimakonwektor grzejnikowy Vido
Purmo

Jaki jest sposób na błyskawiczne uzyskanie komfortowej temperatury - wysokiej zimą i niskiej latem? Może być nim nowa seria klimakonwektorów Purmo. Klimakonwektory Vido to nowatorskie i efektywne energetycznie urządzenia o maksymalnej mocy 9266 W przy ogrzewaniu i 4147 W przy chłodzeniu. Zgrabna linia grzejnika skrywa wymiennik ciepła o znacznych wymiarach. W miesiącach zimowych woda grzewcza przepływa przez wymiennik oddając ciepło pomieszczeniom dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora. Latem to samo urządzenie zapewni chłodzenie pomieszczeń.

W ofercie dostępne są modele z dwoma kroćcami przyłączeniowymi przeznaczone do pracy w instalacjach dwururowych. System regulacji zapewnia możliwość kontroli temperatury czynnika i prędkości obrotowej wentylatorow, pozwalając na pracę indywidualną bądź integrację z centralnym systemem sterowania BMS w budynkach. Urządzenie wyposażone jest w łatwy do wyjęcia filtr powietrza, ktory można wyczyścić lub wyprać. W ofercie dostępny jest szereg akcesoriow, m.in. zawory regulacyjne czy też pompka do skroplin przy pracy urządzenia w instalacji chłodzenia.

Wymiennik ciepła klimakonwektora Vido jest napełniany wodą lodową lub z wytwornicy wody lodowej. Vido nawiewa do pomieszczeń orzeźwiające schłodzone powietrze za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, obniżając temperaturę we wnętrzach.

Klimakonwektory Vido mogą zostać zaprogramowane tak, aby uwzględniać indywidualne zapotrzebowanie na ciepło każdego obsługiwanego pomieszczenia. Jeśli jeden z członków rodziny ma odmienne preferencje cieplne, grzejnik klimakonwektorowy znajdujący się w pokoju tej osoby może zostać łatwo ustawiony na wyższą temperaturę. Podobnie, jeśli sypialnie mają być ogrzewane jedynie wieczorem - kiedy mieszkańcy udają się na spoczynek, a salon w ciągu dnia - kiedy przebywają w nim użytkownicy, uwzględnienie takich preferencji grzewczych nie stanowi problemu, a odpowiednie ustawienie grzejnika jest wyjątkowo łatwe.

Inteligentny elektroniczny system regulacji klimakonwektorów Vido zapewnia dostępność szeregu łatwych do ustawienia opcji regulacji parametrów pracy w trybie ogrzewania i chłodzenia. Dwupoziomowa koncepcja programowania umożliwia wybór trybu „uproszczonego” - do szybkich codziennych ustawień parametrów pracy grzejnika, oraz trybu „rozszerzonego” - umożliwiającego dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji.

Możliwość indywidualnego programowania każdego klimakonwektora Vido.

 • P rogramowanie w trybie dziennym i tygodniowym (24/7), z godzinną dokładnością.
 • P odświetlany ekran LCD , z możliwością wprowadzenia blokady bezpieczeństwa.
 • A utomatyczne i ręczne opcje regulacji prędkości wentylatorów.
 • O pcja podłączenia do centralnego systemu sterowania budynku (BMS ).
 • F unkcja nocnego osłabienia ogrzewania.
 • Możliwość zachowania w pamięci programu użytkownika przez 12 godzin w razie awarii zasilania

Dane techniczne:

 • Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar
 • Maksymalna temperatura: 110°C
 • Wysokość: 595 mm
 • Głębokość: 153 mm
 • Długość: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm
 • Zastosowanie: w instalacjach grzewczych centralnego ogrzewania i instalacjach chłodniczych w budynkach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej
 • Napięcie: 230 V
 • Gwarancja: 2 lata
 • Pobór mocy [W]: K080 - 32; K100 - 35; K120 - 44; K140 - 53; K160 - 65

Więcej: www.purmo.com/pl/produkty

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
 • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl