Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Stelaże z najcieńszą spłuczką

Redakcja RI  |  22.03.2012
Najcieńsze spłuczki podtynkowe na rynku
Najcieńsze spłuczki podtynkowe na rynku
Geberit

Geberit to europejski lider technologii sanitarnej, a jak jest postrzegany w Polsce? Badania dotyczące znajomości marki wykazały, że 42% ankietowanych Polaków deklaruje jej znajomość, a spośród kadry zarządzającej – 75%. Firma kojarzona jest najczęściej z ceramiką, toaletami, instalacjami sanitarnymi i systemami podtynkowymi. Wśród odpowiedzi znalazły się także wysoka jakość i nowoczesność. I choć 1/5 pytanych stwierdziła, że zna kraj pochodzenia firmy (Szwajcaria), jedynie  63% z nich podało go prawidłowo.

Wśród asortymentu kojarzonego z marką są także spłuczki podtynkowe. Ta grupa produktów została w lutym poszerzona o znane od lat na innych rynkach stelaże z rodziny Geberit Duofix wyposażone w najcieńszą na rynku spłuczkę Sigma – o grubości 8 cm. Współpracuje ona ze wszystkimi standardowymi przyciskami serii Sigma i Danceline. W skład serii stelaży wchodzą trzy modele dostosowane do różnych sytuacji budowlanych i umożliwiające wykonanie najpłytszej na rynku zabudowy.

W najprostszej wersji oferowany jest stelaż z czterema punktami mocowania do zabudowy w ściance instalacyjnej, drugi model umożliwia regulację swojej szerokości w zakresie od 66 do 100 cm, a ostatni, z bocznym przyłączem kanalizacyjnym i regulacją szerokości, ułatwia wykonanie kompletnej zabudowy w wąskiej toalecie. A jak wiadomo, zarówno architektom, jak i inwestorom, zależy na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni, a szczególnie ograniczeniu tej, która skrywa instalację przyborów sanitarnych.

Czy jednak architekci mają pełną wiedzę o produktach, jakie mogą zastosować? Tu Geberit uzyskał nieco zaskakujące odpowiedzi – okazało się, że połowa badanych nie wie o istnieniu toalet myjących, a większość z nich nie widzi potrzeby posiadania takiej w domu. Zupełnie inne odpowiedzi padały wśród osób, które miały możliwość skorzystania z takich urządzeń. Toalety myjące ma 70% gospodarstw domowych w Japonii, 30% w Korei Południowej i 1% w Europie. Na tle Starego Kontynentu nieźle wypada Szwajcaria – znajomość tych urządzeń sięga 95%, a ma je 4% gospodarstw domowych.

Geberit będzie zatem w dalszym ciągu kładł nacisk na popularyzację urządzeń Aqua-Clean w Polsce, dając też możliwość ich wypróbowania potencjalnym klientom. Urządzenia myjące pojawią się w toaletach testowych u partnerów handlowych, zorganizowane też zostaną szkolenia w ośrodkach SPA, które mają zamontowane deski Aqua-Clean (Głęboczek, Klimek). Jedyne w swoim rodzaju urządzenie tego typu funkcjonuje też w siedzibie firmy.

Jolanta Słowińska

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl