Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Najciekawszy produkt wystawy Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2012

Redakcja RI  |  23.03.2012
iSWAY Adaptive
iSWAY Adaptive
SMAY

Wczoraj zakończyła się wystawa Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2012. Corocznie podczas wystawy organizowany jest Konkurs na najciekawszy produkt wystawy. W tym roku o tytuł ubiegały się 54 produkty, które pojawiły się na rynku w latach 2010-2012 i nie były wcześniej zgłoszone do konkursu.

Najciekawszy produkt został wybrany głosami zwiedzających wystawę i uczestników seminariów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2012. Każdy mógł oddać jeden głos, wykorzystując kartę wstępu oznaczoną indywidualnym numerem.

Tytuł najciekawszego produktu roku 2012 zdobyła jednostka napowietrzająca firmy SMAY: iSWAY Adaptive.

Kompaktowa jednostka napowietrzająca iSWAY adaptive służy do nadciśnieniowego zapobiegania zadymieniu dróg ewaluacyjnych na wypadek pożaru. Pozwala na zabezpieczenie wszystkich pomieszczeń wchodzących w skład poziomych i pionowych dróg ewakuacyjnych zarówno w budynkach mieszkalnych i biurowych jak również obiektach przemysłowych. Pierwsze w świecie urządzenie wentylacyjne służące bezpieczeństwu ludzi z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Urządzenie dostępne jest w trzech wielkościach, zbudowanych na bazie wentylatorów Ø560 , Ø800 , Ø1000 o lekkich wirnikach, co zapewnia wysoką dynamikę.
Moce znamionowe silników od 2,2[kW] do 15[kW] w zakresie wydajności od 10’000 m3/h do 70’000 m3/h.
Wentylator zasilany przetwornicą częstotliwości firmy Danfoss z systemem Fire-Mod.
iSWAY adaptive wyposażony jest w regulator MAC-FC Model Adaptive Control.

Regulator MAC-FC zawiera procesor sygnałowy 456MHz o bardzo dużej mocy obliczeniowej z koprocesorem zmiennoprzecinkowym 64-bit. Na podstawie zarejestrowanych danych dokonuje bieżącej identyfikacji przestrzeni chronionej.

Uzyskany w ten sposób precyzyjny model neuronowy aktualnego stanu obiektu jest wykorzystywany do predykcji, uzyskujemy adaptacyjny algorytm regulacji. Taki mechanizm działania powoduje że system różnicowania ciśnienia nie wymaga strojenia w czasie instalacji.

Układ regulacji dostroi się automatycznie w czasie pierwszej minuty od włączenia. Jeżeli możliwe jest uzyskanie nadciśnienia 50 Pa regulator będzie je stabilizował. Jeżeli nie, to wentylator zostanie wysterowany na maksymalny wydatek. Nie ma bezwzględnej konieczności definiowania scenariuszy pożarowych: regulacja działa w każdych warunkach, w zakresie dostępnego zakresu wydajności wentylatora.

Każdy przetwornik ciśnienia jest wzorcowany w niezależnym Laboratorium Akredytowanym, które potwierdza nawiązanie do wzorców ciśnienia krajowych/międzynarodowych.

Atesty, aprobaty, certyfikaty:  CE
Każdy przetwornik ciśnienia posiada indywidualne Świadectwo Wzorcowania wydane przez Laboratorium Akredytowane potwierdzające nawiązanie do wzorców krajowych/międzynarodowych.

Rok wprowadzenia do sprzedaży: 2012

materiały: WJ, forumwentylacja.pl, SMAY

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl