Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT 2012. Relacja

Redakcja RI  |  12.04.2012
MCE 2012
MCE 2012
REED Exhibitions

Zakończone 30 marca 2012 roku targi Mostra Convegno Expocomfort 2012 ponownie okazały się wydarzeniem ogromnie znaczącym dla firm z sektora instalacji budowlanych (w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym), klimatyzacji i energetyki odnawialnej.

MCE 2012 - Międzynarodowe Targi Ogrzewnictwa, Klimatyzacji, Chłodnictwa, Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych, Uzdatniania Wody i Instalacji Łazienkowych - zgromadziły ponad 155.000 gości.

Myślą przewodnią targów MCE 2012 było budownictwo zeroenergetyczne, jako standard, który powinien obowiązywać w całej Unii Europejskiej w 2020 roku. Organizatorzy chcieli równiez skupić uwagę wystawców i odwiedzających na koniecznej integracji technik budowlanych jako sposobu na osiągnięcie założonego przez UE celu.

Na targach swoje oferty wystawiały firmy z całego świata, w liczbie ponad 2.100, zajmując powierzchnię 325.000 m2 przestrzeni targowej. Odwiedzający mieli możliwość dokonania przeglądu najlepszych w swojej klasie produktów oraz przełomowych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku, szczególnie zaś innowacyjnych technologii, pozwalających uzyskać wyższą efektywność energetyczną i energooszczędność budynków.

Atrakcją dla gości targowych były nie tylko oferty firm, prezentowane na licznych stoiskach, ale i konferencje, pokazy i szkolenia, które pozwalały na pogłębianie wiedzy i umiejętności. Program tegorocznych targów obfitował w te wydarzenia. A przyciągnęły one szeroką publiczność.

Wydarzenia, które miały miejsce podczas targów sprowokowały uczestników do refleksji nad całą branżą. "Widoczne są oznaki ożywienia w branżach prezentowanych na targach MCE 2012. Ozywienie dotyczy firm na terenie całej Europy. Wiodącymi graczami są Niemcy oraz Republika Czeska, szczególnie w segmentach HVAC, instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych" - stwierdził Mauro Odorisio, prezes ANGASIA i nowo wybrany przewodniczący FEST. - "Mostra Convegno Expocomfort 2012 dały dowód temu, że wśród przedsiębiorców rosną pozytywne nastroje. Zauważalny jest także rozwój systemów finansowania inwestycji."

Organizatorzy już rozpoczęli prace nad programem kolejnej edycji targów - MCE 2014 - które odbędą się 18-21 marca 2014 roku.

materiały: REED Exhibitions

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl