Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Finał IV edycji „Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce”

Redakcja RI  |  09.05.2012
Finał IV edycji „Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce”. Nagrodzono gminy: Czersk, Piekary Śląskie oraz Gdynia.
Finał IV edycji „Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce”. Nagrodzono gminy: Czersk, Piekary Śląskie oraz Gdynia.
ISOVER

19 kwietnia 2012 roku rozstrzygnięto IV edycję „Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce”, organizowanego przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Specjalną nagrodę od firmy ISOVER Saint-Gobain Construction Products Polska otrzymały także miasto Gdańsk oraz gmina Czersk.

Konkurs skierowany był do samorządów z terenu całej Polski. Spośród 42 gmin, które wyraziły chęć udziału w tegorocznej edycji, 28 z nich złożyło wymaganą dokumentację. Do końca marca Jury złożone z ekspertów KAPE S.A., Ministerstw: Gospodarki i Środowiska, Związku Miast Polskich oraz Partnerów konkursu wyłoniło laureatów w trzech kategoriach. Ocenie poddano zeszłoroczne oszczędności zużycia energii w wyniku wdrożenia wybranych przedsięwzięć w stosunku do lat 2010 i 2009. Pod uwagę wzięto także osiągnięcia płynące z realizacji energooszczędnych rozwiązań na rzecz społeczności lokalnej.

Zwyciężyły gminy:

  • Czersk (kategoria do 30 000 mieszkańców),
  • Piekary Śląskie (kategoria od 30 000 do 100 000 mieszkańców)
  • Gdynia (kategoria powyżej 100 000 mieszkańców).

Laureatów uhonorowano statuetkami, dyplomami oraz nagrodami w wysokości 10 000 złotych.

Partnerzy tegorocznej edycji przyznali także dodatkowe wyróżnienia. Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER, wręczył Prezydentowi Gdyni Wojciechowi Szczurkowi statuetkę „Najbardziej efektywnego energetycznie miasta”, jednocześnie podkreślając, że za licznymi sukcesami tej miejscowości stoją oddani jej ludzie.

Podsumowując z kolei zwycięstwo Czerska, zwrócił uwagę na kompleksowe działania ograniczające zużycie energii na terenie gminy oraz promocję idei energooszczędności wśród jej mieszkańców, którym przysługuje zwolnienie od podatku za poddanie swoich budynków termomodernizacji.

Konkurs doskonale wpisuje się w realizację celu obniżenia przez Polskę zużycia energii finalnej o 9% do 2016 roku. Na podstawie ustawy o efektywności energetycznej jednostki samorządu terytorialnego mają obowiązek włączenia się do wdrożenia tego celu poprzez realizację wymienionych w ustawie środków poprawy efektywności energetycznej, do których należy m.in. „realizacja i finansowanie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej”.

materiały: ISOVER

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl