Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Oddymiający wentylator dachowy mcr Pasat

Redakcja RI  |  08.05.2012
Wentylator oddymiający dachowy mcr Pasat
Wentylator oddymiający dachowy mcr Pasat
Mercor

Mercor SA wprowadza na rynek nowy produkt własnej konstrukcji – oddymiający wentylator dachowych mcr Pasat. Urządzenie właśnie uzyskało certyfikat umożliwiający oznakowanie CE, a więc może być wprowadzane do sprzedaży we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wentylatory mcr Pasat będą dostępne w ofercie Mercor SA od maja 2012 roku.

Dachowe wentylatory oddymiające mcr Pasat są przeznaczone do pracy z długimi instalacjami wentylacyjnymi o dużych oporach miejscowych. Zostały wyposażone w wirnik promieniowy umożliwiający osiąganie wysokiego ciśnienia przy stosunkowo niższych wydajnościach w porównaniu z wentylatorami osiowymi. Przy wentylatorach mcr Pasat został także zastosowany odpowiedni system chłodzenia silnika powietrzem zewnętrznym.

Na podstawie wyników badań ogniowych przeprowadzonych w Instytucie Techniki Budowlanej uzyskały klasę F400/120, co oznacza, że urządzenia wykazują skuteczność działania w temperaturze 400oC w czasie nie krótszym niż 120 min. Badanie było prowadzone zgodnie z wytycznymi normy PN-EN 12101-3.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w dachowych wentylatorach promieniowych mcr Pasat zastosowano silniki asynchroniczne standardowe, bez odporności ogniowej. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu skutecznego systemu chłodzenia silnika powietrzem zewnętrznym. Opracowany system został zgłoszony do opatentowania.

materiały: Mercor

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl