Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

MINI zaciskarka

Redakcja RI  |  10.05.2012
Zaciskarka MINI
Zaciskarka MINI
Purmo

Oferta narzędzi Purmo wzbogaciła się o nową zaciskarkę w wersji MINI produkowanej przez Klauke. Kształt, mała waga i wymiary zapewniają instaltorom lepszą ergonomię pracy. Specjalne szczęki o profilu TH są mniejsze, lżejsze i bardziej poręczne przy pracy w ciasnych przestrzeniach.

Zaciskarka wyposażona jest w zatrzymywacz wybiegu tłoka, który natychmiast po zwolnieniu przycisku włącznika zatrzymuje ruch tłoka do przodu. Po naciśnięciu włącznika biała dioda LED oświetla miejsce pracy i wyłącza się po 10 sek. Hydraulic Pressure Check (HPC - kontrola ciśnienia hydraulicznego) sprawdza ciśnienie oleju bezpośrednio w obiegu oleju narzędzia dzięki czemu zapewnia stale taką samą jakość zaciśnięć. W każdym cyklu wyciskania czujnik mierzy osiągnięte ciśnienie wyciskania i porównuje je z wymaganą wartością minimalną. W przypadku niezgodności z ustalonym ciśnieniem roboczym rozlega się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.

Narzędzie posiada automatyczny powrót, który wycofuje rolki napędowe automatycznie do położenia wyjściowego po osiągnięciu maksymalnego nadciśnienia roboczego. Ręczny bieg wsteczny umożliwia operatorowi cofnięcie tłoka do pozycji wyjściowej w każdym momencie np. w przypadku zaobserwowania nieprawidłowego wyciśnięcia. Głowicę ze szczęką można obracać bezstopniowo o 350° wokół osi podłużnej. Ułatwia to czynności montażowe w trudno dostępnych miejscach.

Zaciskarka MINI posiada układ sterowania z mikroprocesorem, który podaje np. stan naładowania akumulatora i wykonuje diagnostykę błędów. Operator jest informowany o rodzaju błędu różnymi sygnałami ostrzegawczymi akustycznymi i optycznymi. Urządzanie wyposażone jest również w funkcję oszczędzania energii poprzez wyłączenie silnika po procesie wyciskania.

Kompaktowa obudowa o ergonomicznym kształcie składa się z 2 komponentów. Strefa chwytu jest odporna na poślizg dzięki konstrukcji z gumy, a narzędzie wraz z obudową optymalną pod względem punktu ciężkości układa się szczególnie dobrze w ręku i umożliwia pracę bez zmęczenia. Wszystkie funkcje narzędzi Purmo mogą być sterowane jednym przyciskiem obsługi. W ten sposób uzyskuje się prostą obsługę i lepsze utrzymanie niż w przypadku obsługi dwoma przyciskami.

Dzięki bateriom litowo-jonowym, w których nie zachodzi efekt pamięci ani samorozładowanie, operator również po długich przerwach w pracy ma narzędzie gotowe do użytku. Do tego dochodzi jeszcze niewielki stosunek masy do mocy z pojemnością większą o 50% oraz krótki czas ładowania.

Stosowany olej to olej hydrauliczny o dużej wydajności, szybko ulegający biodegradacji i nie zanieczyszczający wody, z certyfikatem Blauer Engel (Błękitny Anioł). Olej jest przeznaczony do bardzo niskich temperatur i ma doskonałe własności smarowania. Dzięki układowi elektronicznemu z mikroprocesorem i i zewnętrznemu  łączu optycznemu (akcesoria) po podłączeniu do komputera otrzymujemy protokół dotyczący prawidłowego działania zaciskarki.

DANE TECHNICZNE

 • Masa kompletnego narzędzia z akumulatorem: ok. 1,7 kg
 • Czas zacisku: 3 - 4 s
 • Siła tnąca: 15 kN min.
 • Napięcie akumulatora: 18 V
 • Zakres dostępnych średnic szczęk: 16, 20, 26, 32 mm
 • Pojemność akumulatora: 1,3 Ah Li-Ion (RAL1/BL1815); 3,0 Ah Li-Ion (RAL2/BL1830)
 • Czas ładowania akumulatora: 15 min. (RAL1/BL1815); 22 min. (RAL2/BL1830)
 • Ilość zacisków na akumulator: ok. 150 cykli przy średnicy znamionowej 20 (RAL1/BL1815); ok. 300 cykli przy średnicy znamionowej 20 (RAL2/BL1830)
 • Temperatura otoczenia: -10°C do +40°C
 • Olej hydrauliczny: Rivolta S.B.H. 11
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 70,6 dB (A) w odległości 1m
 • Wibracje: < 2,5 m/s2 (ważona wartość skuteczna przyśpieszenia)
 • CENA KATALOGOWA: 4928 PLN netto

Zaciskarka MINI jest dostarczana w zestawie ze specjalnymi szczękami w wersji mini (16, 20 mm) o profilu TH, akumulatorem Li-Ion i ładowarką, instrukcją obsługi w języku polskim oraz walizką. Szczęki o średnicach 26 oraz 32 mm można dokupić osobno.

Więcej: www.purmo.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
 • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl