Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Program dopłat do budynków energooszczędnych NFOŚiGW

Redakcja RI  |  28.05.2012

18 maja 2012 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił projekt pierwszego realizowanego ze środków publicznych ogólnopolskiego programu dopłat do budowy domów energooszczędnych. Został on poddany szerokim konsultacjom w ramach Forum „Energia – Efekt – Środowisko”.

Celem programu „Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych” jest wsparcie budownictwa energooszczędnego a także wpieranie wysiłków Polaków w obniżaniu emisji CO2 do atmosfery.

Zobacz program dopłat do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków NFOŚiGW »

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gopodarki Wodnej zakłada wybudowanie w wyniku wsparcia ok. 16 tys. domów i mieszkań o wysokim standardzie
energooszczędności, rozwój rynku technologii energooszczędnych w Polsce oraz gromadzenie kompetencji do budowy budynków o niemal zerowym zużyciu energii w Polsce do 2012 roku.

Beneficjentami programu będą:

  • Osoby fizyczne budujące domy jednorodzinne
  • Osoby fizyczne kupujące od deweloperów domy jednorodzinne i mieszkania w domach wielorodzinnych.

Planowany budżet programu: 300 mln zł
Okres obowiązywania: 2013 – 2018 rok

Planowana dopłata NFOŚiGW uzależniona będzie od osiągniętego wskaźnika zapotrzebowania budynku/mieszkania na energię użytkową do ogrzewania. WYSOKOŚĆ DOPŁAT podana została w załączniku poniżej.

Zobacz, dlaczego NIK krytykuje NFOŚiGW »

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest instytucją centralną i nie posiada żadnych delegatur ani oddziałów regionalnych, w celu zapewnienia dostępności programu i obsługi korzystać musi z partnerów pośredniczących. Na bazie dobrych doświadczeń z wdrażania programu dopłat do kredytów na kolektory słoneczne, postanowiono skorzystać z pośrednictwa banków, które zgłoszą zainteresowanie wzięciem udziału w programie.
Banki partnerskie zostaną wyłonione w naborze ogłoszonym niezwłocznie po zatwierdzeniu programu przez Radę Nadzorczą NFOŚiGW.

materiały: NFOŚiGW

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zacznij zarabiać na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych!

Dołącz do grona WYKONAWCÓW »

bezinwazyjna renowacja rur

Zadzwoń 733-11-88-00

i dowiedz się więcej!

 


Zdradzamy tajemnice oczyszczaczy powietrza » Weź udział w konkursie dla INSTALATORÓW i wygraj WAKACJE »
oczyszczacz powietrza wakacje dla instalatora

 


Z jakiego powodu inni używją tych detektorów gazu »

kominy stalowe

czytam więcej »

 


Pompa zasilana energią słoneczną? Czy to się opłaca » Poznaj krok po kroku technologię klejenia kontaktowego »
systemy kominowe zaawansowana technologia w instalacji
Pompa wykorzystuje energię słoneczną zgromadzoną w powietrzu zewnętrznym do ogrzewania, do produkcji ciepłej wody użytkowej i do chłodzenia w lecie (...) czytam więcej » Dynamiczny rozwój polskiego i europejskiego rynku izolacji jak również rosnąca presja na wysoką efektywność energetyczną budynków sprawia, iż rynek (...) czytam więcej »

 

W jaki sposób mierzyć przepływ i temperaturę mediów użytkowych jednocześnie » 

przepływomierz

 

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
5/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 5/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zagospodarowanie osadów ściekowych
  • - Nawilżanie powietrza w klimatyzacji
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl