Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Jerzy Buzek stawia na energetyke rozproszoną

Redakcja RI  |  06.06.2012

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prof. Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, docenił znaczenie energetyki rozproszonej i technologii pomp ciepła w Polsce.

Zdaniem prof. Jerzego Buzka w naszym kraju istnieją warunki do zastosowania pomp ciepła na szeroką skalę. „Trzeba zwiększać efektywność energetyczną i rozwijać niewielkie, odnawialne źródła energii.” – mówił. Istotne znaczenie energetyki rozproszonej premier przedstawiał na przykładzie krajów takich, jak Dania czy Wielka Brytania.

Zobacz, co mówił J. Buzek podczas POWER RING 2011 – ENERGY ROADMAP 2050 »

Wspieranie rozproszonych źródeł energii może wykreować modę na zastosowanie w swoich budynkach technologii OZE. Pozwolą również na uruchomienie znacznego potencjału, który drzemie w społeczeństwie, związanego z dążeniem do oszczędzania zużycia energii.

Jak ważna jest strategia energetyczna dla długoplanowego bezpieczeństwa państwa pokazuje przykład Umowy energetycznej, którą uchwaliła Dania. Rząd i parlament duński w marcu 2012 przyjął w parlamencie Umowę Energetyczną będącą długoplanową strategią energetyczną kraju, która ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju. Zakłada ona, że do roku 2050 Dania całkowicie uniezależni się od zużycia energii pochodzącej z kopalin. Oznacza to, że w 2050 cała energia ma pochodzić z OZE.

Przeczytaj także: Tworzenie zrównoważonych rozwiązań w energetyce – marzenie czy rzeczywistość? »

Jednym z pierwszych kroków przyjętej strategii jest ograniczenie korzystania z ropy i gazu w budynkach ogrzewanych indywidualnie. Od 2013 roku nie będzie możliwa instalacja kotłów gazowych i olejowych w nowych budynkach, a od 2016 roku instalację olejowych kotłów w istniejących budynkach na obszarach, na których istnieją sieci ciepłownicze i gazu ziemnego.

materiały: PORT PC

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl