Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Zielone taryfy energetyczne dla pomp ciepła

Redakcja RI  |  13.06.2012

Pompy ciepła mogą być w 100% urządzeniami dostarczającymi i wykorzystującymi odnawialne źródła energii. Jest to mozliwe dzięki pierwszej w pełni zielonej taryfie elektrycznej w Polsce, którą oferuje Tauron Polska Energia.

Obecnie zielona taryfa o nazwie „produkt ekologiczny” dostępna jest bezpośrednio dla klientów górnośląskiej spółki sprzedażowej Taurona. Dla większości klientów w Polsce wiąże się to z koniecznością zmiany dostawcy energii i podpisaniem nowej umowy.

Zielona taryfa posiada Certyfikat TÜV (organizacji certyfikującej) potwierdzający pochodzi w całości ze źródeł odnawialnych, co zostało poświadczone za pomocą europejskiego systemu Gwarancji Pochodzenia RECs.

Wiesz, że Jerzy Buzek stawia na energetykę rozproszoną »

Według badań ankietowych przeprowadzonych przez Tauron na Górnym Śląsku ok. 30% ankietowanych deklaruje, że nawet jeśli proekologiczna taryfa byłaby droższa, są gotowi zdecydować się na nią, gdy będzie taka możliwość. Energia pochodzi w całości ze źródeł odnawialnych i jest dostępna w cenie zbliżonej do ceny energii wytwarzanej tradycyjnie.

Dowiedz się, jak dobrać i eksploatować pompy ciepła »

Zastosowanie takiej taryfy co prawda nie oznacza, że do konkretnego budynku „popłynie” od razu energia elektryczna z OZE, ale że pobrana energia ma udokumentowane pokrycie w produkcji zielonej energii.

Poznaj niestandardowe zastosowania pomp ciepła »

Wykorzystanie zielonej taryfy do zasilania pomp ciepła jest sposobem na to, aby urządzenia te były w pełni ekologicznymi źródłami ciepła. W stosunku do prądu pochodzącego z aktualnego mixu energetycznego emisja CO2 do atmosfery i zużycie energii pierwotnej (z paliw kopalnych) maleje kilkudziesięciokrotnie.

materiały: Paweł Lachman, www.tauron-wita.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl