Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Zielone taryfy energetyczne dla pomp ciepła

Redakcja RI  |  13.06.2012

Pompy ciepła mogą być w 100% urządzeniami dostarczającymi i wykorzystującymi odnawialne źródła energii. Jest to mozliwe dzięki pierwszej w pełni zielonej taryfie elektrycznej w Polsce, którą oferuje Tauron Polska Energia.

Obecnie zielona taryfa o nazwie „produkt ekologiczny” dostępna jest bezpośrednio dla klientów górnośląskiej spółki sprzedażowej Taurona. Dla większości klientów w Polsce wiąże się to z koniecznością zmiany dostawcy energii i podpisaniem nowej umowy.

Zielona taryfa posiada Certyfikat TÜV (organizacji certyfikującej) potwierdzający pochodzi w całości ze źródeł odnawialnych, co zostało poświadczone za pomocą europejskiego systemu Gwarancji Pochodzenia RECs.

Wiesz, że Jerzy Buzek stawia na energetykę rozproszoną »

Według badań ankietowych przeprowadzonych przez Tauron na Górnym Śląsku ok. 30% ankietowanych deklaruje, że nawet jeśli proekologiczna taryfa byłaby droższa, są gotowi zdecydować się na nią, gdy będzie taka możliwość. Energia pochodzi w całości ze źródeł odnawialnych i jest dostępna w cenie zbliżonej do ceny energii wytwarzanej tradycyjnie.

Dowiedz się, jak dobrać i eksploatować pompy ciepła »

Zastosowanie takiej taryfy co prawda nie oznacza, że do konkretnego budynku „popłynie” od razu energia elektryczna z OZE, ale że pobrana energia ma udokumentowane pokrycie w produkcji zielonej energii.

Poznaj niestandardowe zastosowania pomp ciepła »

Wykorzystanie zielonej taryfy do zasilania pomp ciepła jest sposobem na to, aby urządzenia te były w pełni ekologicznymi źródłami ciepła. W stosunku do prądu pochodzącego z aktualnego mixu energetycznego emisja CO2 do atmosfery i zużycie energii pierwotnej (z paliw kopalnych) maleje kilkudziesięciokrotnie.

materiały: Paweł Lachman, www.tauron-wita.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl