Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kondycja Grupy Bosch

Redakcja RI  |  06.07.2012
W pierwszym rzędzie od lewej: Krystyna Boczkowska – prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o., Volker Schiek – dyrektor Fabryki Układów Hamulcowych Robert Bosch we Wrocławiu, Mariusz Wolniak – dyrektor generalny działu Bosch Termotechnika w Polsce i prezes z
W pierwszym rzędzie od lewej: Krystyna Boczkowska – prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o., Volker Schiek – dyrektor Fabryki Układów Hamulcowych Robert Bosch we Wrocławiu, Mariusz Wolniak – dyrektor generalny działu Bosch Termotechnika w Polsce i prezes z
Bosch

Jak co roku Bosch zaprezentował dziennikarzom swoje wyniki finansowe. W 2011 r. były one satysfakcjonujące – wzrost sprzedaży w Polsce był dwucyfrowy, a w całej Grupie obroty zwiększyły się o 13,5%.

Podobny trend utrzymywał się również w pierwszym kwartale tego roku. Jak stwierdziła Krystyna Boczkowska, prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o., o sukcesie firmy w Polsce zdecydowała innowacyjna i kompleksowa oferta uzupełniona fachowym doradztwem, a także sprzyjający klimat inwestycyjny.

Poznaj dalmierze laserowe Bosch »

26-proc. wzrost obrotów odnotowano w dziale techniki przemysłowej, 14-proc. w dziale techniki motoryzacyjnej, a 9-proc. w dziale dóbr użytkowych i technicznego wyposażenia budynków. W ubiegłym roku kontynuowano projekty i inwestycje wcześniej rozpoczęte, w tym rozbudowę Centrum Kompetencyjnego IT w Warszawie i uruchomienie produkcji nowych komponentów w Fabryce Układów Hamulcowych we Wrocławiu.

Poznaj Detektor dla inspektorów i rzeczoznawców budowlanych »

W sumie w 2011 r. nakłady na inwestycje w środki trwałe w spółkach Grupy w Polsce wyniosły 23 mln euro. Kontynuowano też projekt „Bosch dla Budownictwa” adresowany do branży budowlanej, a obejmujący elektronarzędzia, systemy zabezpieczeń, technikę grzewczą i sprzęt AGD, a także systemy pneumatyczno-hydrauliczne wraz z doradztwem i obsługą techniczną.

Jubileusz koncernu Bosch »

Dział techniki grzewczej pozycjonuje na rynku swoją ofertę ekologicznych urządzeń grzewczych – nie tylko kondensacyjnych, również zasilanych energią słoneczną i geotermalną.

js

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl