Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Schneider ujarzmia energię

Redakcja RI  |  10.07.2012
EcoStruxure Demo Center
EcoStruxure Demo Center
JS

Efektywne zarządzanie energią w dobie poszukiwania jej oszczędności i stale rosnących cen jest wyzwaniem, któremu z powodzeniem stawiła czoła firma Schneider Electric. Stworzyła ona rozwiązanie polegające na objęciu cyfrową inteligencją produktów i technologii ze wszystkich obszarów działalności firmy oraz procesów przeznaczonych dla urządzeń, budynków komercyjnych, centrów danych, sieci i domów mieszkalnych. Taka modułowa aparatura została zaprezentowana dziennikarzom na konferencji prasowej 25 maja na stadionie Pepsi Arena w Warszawie.

System Acta 9, bo o nim mowa, miał tam swoją inaugurację w Polsce, a w spotkaniu udział wzięli Jacek Łukaszewski – prezes zarządu Schneider Electric Polska, Anna Nowak-Jaworska – wiceprezes Pionu Partnerów i Dystrybucji oraz Mathieu Superi – manager ds. rozwoju rynku.

Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć rozwiązania Schneider Electric zastosowane na stadionie. System automatyki budynkowej zapewnia pełny monitoring i możliwość sterowania większością instalacji teletechnicznych obiektu. Aplikacje sterujące instalacjami węzła cieplnego, system nawadniania i monitoring podgrzewania murawy oraz monitoring statusu piętrowych rozdzielnic elektrycznych oparto na swobodnie programowalnych sterownikach z rodziny TAC Xenta 700 i 400.

Automatyka klimakonwektorów wykorzystuje strefowe sterowniki I/A Series MNL-20RF3. Sterowanie oświetleniem (płyta boiska, iluminacja elewacji, ciągi komunikacyjne) zaprojektowano z użyciem produktów MTN wykorzystujących standard EIB. System kontroli dostępu bazuje na sterownikach i modułach drzwiowych I/Net i obsługuje ok. 150 przejść w całym obiekcie.

Układ zastosowanych rozwiązań umożliwia monitoring stanu systemu elektroenergetycznego w budynku. W tym celu oprócz klasycznych sygnałów podłączanych do sterowników programowalnych wykorzystano analizatory sieci serii PM z komunikacją ModBus. Całość zintegrowano z użyciem technologii LonWorks.

Poznaj Kontenerowe moduły zasilające i chłodzące dla regionu EMEA »

System BMS TAC Vista, mający w bazie danych ok. 15 tys. punktów, komunikuje się z większością urządzeń w budynku z wykorzystaniem bazy LNS. Dzięki bezpośrednim połączeniom poprzez sieć LON z urządzeniami różnych producentów (np. centrale wentylacyjne Swegon, szafy klimatyzacji precyzyjnej Emmerson, pompy Wilo, agregaty chłodnicze Carrier) uzyskano pełną integrację systemów, która umożliwia obsłudze technicznej optymalne serwisowanie i szybką reakcję na sytuacje awaryjne.

Ciekawostką była prezentacja EcoStruxure Demo Center inteligentnego systemu do zarządzania energią w różnorodnych obiektach komercyjnych i przemysłowych.

js

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl