Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

I Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Redakcja RI  |  25.07.2012
PORT PC

Podczas targów RENEXPO® Poland, 18 października 2012 roku, odbędzie się I Kongres PORT PC. Organizowany jest pod hasłem "Perspektywy rozwoju pomp ciepła i ich znaczenie w budynkach niskoenergetycznych i około zero energetycznych".

Naturalne ciepło i chłód z ziemi, powietrza i wody można łatwo wykorzystać do stworzenia przytulnej atmosfery w domu i w pracy. Kluczem do sukcesu jest pompa ciepła.

Znacznie zmniejsza ona emisję CO2 w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami energii, a tym samym istotnie przyczynia się do skutecznej ochrony klimatu. Pompa ciepła w budynku to także niezależność od dostaw paliw i gazu. Każdy kto śledzi w ostatnich latach politykę dostawców tych surowców wie, że jest ona coraz bardziej skierowana na zyski, które są później przekładane na kieszeń przeciętnego odbiorcy.

Poznaj ofertę rynkową pomp ciepła »

Oprócz korzyści ekologicznych i ekonomicznych ważne jest, aby przekonywać coraz to szersze grupy o zaletach pomp ciepła. Inwestorzy, instalatorzy, firmy budowlane i wiele innych grup powinno odkryć dla własnych potrzeb właściwości pomp ciepła i szerzyć ich idee oraz czerpać z korzyści, które niosą one za sobą.

Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Pomp Ciepła odbędzie się pod hasłem: Perspektywy rozwoju pomp ciepła i ich znaczenie w budynkach niskoenergetycznych i około zero energetycznych.

Przeczytaj artykuł: Pompy ciepła. Niestandardowe zastosowania i nowe urządzenia »

Prezes Zarządu PORT PC - Paweł Lachman - podkreśla znaczenie starań w dążeniu do zwiększenia niezależności od niepewnych dostawców ropy i gazu, pochodzących w większości z niebezpiecznych politycznie regionów naszego globu. Pompy ciepła, używając do produkcji ciepłej wody energię naturalną (powietrze, grunty, wody gruntowe) jawią się zatem w obliczu tych problemów jako rozsądne i innowacyjne rozwiązanie.

Obecnie wykorzystanie pomp ciepła w Polsce do celow grzewczych wciąż pozostaje marginalne. PORT PC stara się jednak wskazać na duży potencjał wzrostu  na naszym rodzimym rynku pomp ciepła: przeprowadzone analizy wykazały bowiem ponad 30 proc. przyrost na rynku w 2011 roku w stosunku do roku poprzedniego. Być może targi Renexpo Poland i wiedza jaka zostanie przekazana gosciom podczas Kongresu przyczyni się do tego, że ta tendencja wzrostu w najbliższej przyszłosci będzie przybierać na sile.

Przeczytaj także: Pompy ciepła powietrze/woda »

Nie można jednak pomniejszać wpływu polskiej polityki na prędkość rozwoju technologii pomp ciepła. Wszyscy zainteresowani z branży z zapartym tchem wypatrują wejścia w życie nowego systemu wsparcia dla OZE.  Zdaniem PORT PC możliwy jest nawet ponad 100 procentowy przyrost rynku pomp ciepła rocznie, jeśli zostanie zatwierdzone dofinansowanie na zakup i instalację tego rozwiązania energetycznego.

Miejmy nadzieję, że po implementacji nowego prawa pompy ciepła zyskają wśród Polaków na atrakcyjności i uda się nam zmniejszyć przepaść dzielącą nas od innych krajów europejskich, które dużo wcześniej od nas zaczęły doceniać te urządzenia.

Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań na rynku pomp ciepła w krajach zachodnich a także perspektywami ich rozwoju w naszym kraju. Polski rynek ma ogromy potencjał i należy go podbić z pompą!

Wybrane tematy I Kongresu PORT PC

 • Perspektywy rozwoju pomp ciepła w Polsce
 • Korzyści ekologiczne i ekonomiczne rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce
 • Znaczenie technologii pomp ciepła i perspektywy rozwoju rynku w Polsce
 • Mechanizmy rozwoju OZE w świetle ustawy OZE
 • Wkład pomp ciepła w rozwój Odnawianych Źródeł Energii (mechanizmy wsparcia)
 • Pompy ciepła jako istotne narzędzie w europejskiej polityce energetyczno-klimatycznej
 • Znaczenie pomp ciepła w Europie i w świecie
 • Historia rozwoju pomp ciepła w Niemczech, przegląd działań wspierających pompy ciepła
 • Znaczenie pomp ciepła w Niemczech

Więcej: www.renexpo-warsaw.com, portpc.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
 • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl