Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Projekt ustawy o OZE po poprawkach wynikających z konsultacji

Redakcja RI  |  30.07.2012

27 lipca 2012 roku (ub. piątek) Ministerstwo Gospodarki przedstawiło poprawiony, na podstawie wniosków z konsultacji społecznych i ustaleń międzyresortowych, projekt ustawy o OZE. Co ma przynieść ta niezwykle istotna dla polskiej gospodarki regulacja?

W założeniach MG, zaproponowane w ustawie o OZE rozwiązania zapewnią w 2012 roku 15,5% udziału energii końcowej z OZE. Zwiększenie udziału z OZE będzie możliwe dzięki systemom wspierania nowoczesnych technologii, rozwojowi mikroźródeł oraz efektywnemu wykorzystaniu biomasy.

Zobacz Założenia ZP FEO do ustawy o OZE »

Wprowadzony zostanie tzw. sprzedawca z urzędu, zobowiązany do odbioru zielonej energii po ustalonej i waloryzowanej cenie. System wsparcia dla poszczególnych instalacji będzie obowiązywać przez 15 lat od ich oddania do użytkowania, z wyjątkiem technologii współspalania, które otrzymają 5-letnią gwarancję pomocy finansowej.

Nowe przepisy zniosą wsparcie dla zamortyzowanych już instalacji, głównie starych elektrowni wodnych. Planowane są duże ułatwienia dla podmiotów produkujących energię we własnych mikro– i małych instalacjach, m.in. propozycja cen gwarantowanych oraz zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Chodzi o uproszczenie procedury przyłączania takich instalacji do sieci.

Jak będzie promowane efektywne wykorzystanie biomasy? Między innymi poprzez preferencje podatkowe na zakup biomasy oraz małych kotłów do jej spalania. MG planuje ograniczyć, a do 2020 roku zlikwidować, wsparcie dla technologii współspalania.

materiały: www.mg.gov.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl