Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

BuildDesk Energy Certificate Professional

Redakcja RI  |  02.08.2012
Podczas audytu energetycznego określa się także straty ciepła przez przegrody
Podczas audytu energetycznego określa się także straty ciepła przez przegrody
www.ekspertbudowlany.pl

BuildDesk Energy Certificate Professional (BDEC PRO) to jeden z programów wspierających audytorów efektywności energetycznej w wykonywaniu analizy energetycznej budynków i lokali. Z jego pomocą przygotować można świadectwo energetyczne zgodne z przyjętą przez Ministra Infrastruktury metodologią obliczania charakterystyki energetycznej budynku.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, każdy projekt architektoniczno-budowlany (z nielicznymi, okreslonymi w rozporządzeniu wyjątkami) powinien zawierać projektowaną charakterystykę energetyczną obiektu budowlanego, opracowaną zgodnie z przepisami dotyczącymi metodologii obliczania charakterystyki energetycznej.

Przeczytaj także: Sezonowe zużycie ciepła a efektywność systemu grzewczego »

Takie właśnie opracowanie można wykonać przy wykorzystaniu BuildDesk Energy Certificate Professional. Projektowana charakterystyka energetyczna, wykonana przy użyciu BDEC PRO, zawiera szczegółowe dane dotyczące przegród, instalacji, zapotrzebowania na energię pierwotną i końcową oraz informacje o spełnieniu warunków zawartych w ustawie o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Przejrzyj praktyczny poradnik nt. świadectw charakterystyki energetycznej »

BDEC PRO posiada:

  • wbudowany pełen algorytm normy PN - EN ISO 13788, służącej do obliczania i kontroli wymaganych parametrów cieplno-wilgotnościowych oraz rozbudowany system przygotowania raportów
  • rozbudowane bazy przegród budowlanych, począwszy od ścian jednowarstwowych z cegieł do systemów wielkopłytowych. Obejmuja one normy PN-EN ISO 6946, PN-EN 12524, PN-EN 1745, PN-91/B-02020 i PN-EN ISO 10456 oraz materiały nie występujące w normach. Użytkownik może wprowadzać własne przegrody gotowe i materiały budowlane
  • pełen katalog liniowych mostków cieplnych zgodny z normą PN - EN ISO 14683
  • możliwość obliczania współczynnika przenikania ciepła (U) dla dowolnych przegród niejednorodnych
  • możliwość definiowania i ustalania udziałów systemów instalacyjnych zróżnicowanych pod względem źródła, regulacji, sposobu oddawania ciepła czy obsługiwania jednej, kilku czy wszystkich stref zdefiniowanych w budynku
  • bazę danych koniecznych do obliczenia świadectw charakterystyki energetycznej, przygotowaną dla najpopularniejszych gotowych projektów domów.

Pozaj także BuildDesk Eko Efekt »

Więcej: www.builddesk.pl/oprogramowanie

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl