Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Optymizm w Grupie Mercor

Redakcja RI  |  07.08.2012

Na konferencji prasowej Grupy Mercor, która odbyła się 26 czerwca w Warszawie, prezes Krzysztof Krempeć, wiceprezes Grzegorz Lisewski i PR manager Aleksandra Gierjatowicz zapoznali dziennikarzy z wynikami finansowymi spółki za rok obrotowy 2011/2012.

Grupa działająca w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych skupia spółki: Mercor (podmiot dominujący), Mercor Ukraina, Mercor-Proof (Rosja), Mercor Fire Protection Systems (Rumunia), Hasil (w Czechach i na Słowacji) oraz przejęte w 2008 r. spółki Tecresa Protecction Pasiva (Hiszpania) i BEM (Polska).

We wspomnianym okresie wypracowała na poziomie skonsolidowanym 21,3 mln zł zysku netto, 36,3 mln zł zysku EBIT, 43,2 mln zł zysku EBITDA oraz 386,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy czym jednostkowy wynik netto był obciążony odpisem aktualizującym wartość udziałów Mercoru w spółkach Bem i Tecresa Catalunya.

Wszystko jednak wskazuje na to, że w kolejnym okresie nastąpi poprawa tych wyników, gdyż już w kwietniu i maju spółka pozyskała zamówienia na łączną kwotę 66 mln zł, a kolejne miesiące zapowiadają dalszy wzrost portfela zamówień.

Będziemy realizować zamówienia m.in. na stadionie piłkarskim w Lille, w Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej, w zakładzie produkcyjnym Nutricia dla Danone w Istrze w Rosji, w halach produkcyjnych dla Volkswagena i Renault w Jekaterynburgu – poinformował Krzysztof Krempeć.

Wspomniał też o szykujących się dużych kontraktach, o wartości do 10 mln zł (typowe dla spółki opiewają na 0,5–2 mln zł). – Najbliższe miesiące powinny być bardzo dobre pod względem nowych ofert. Sporo się dzieje w segmentach takich jak inwestycje tunelowe na świecie, a w Polsce petrochemia, energetyka czy budynki użyteczności publicznej, ale również biurowce, hotele czy nawet wysokościowce – dodał.

Spółka BEM powinna w tym roku osiągnąć wynik netto na poziomie bliskim zera, co pozwala spodziewać się wkrótce istotnej poprawy wyniku na poziomie netto. Zarząd Grupy liczy też, że nie tylko sprzedaż krajowa, która przynosi ok. połowę przychodów, ale również kontrakty eksportowe wykażą dynamikę nie mniejszą niż w poprzednim okresie (wzrost o 33,5%).

Szczególnych perspektyw upatruje w rynku rosyjskim ze względu na rozwijającą się tam produkcję, oczekuje również wzrostu sprzedaży na najważniejszych rynkach eksportowych, w tym m.in. we Francji (w minionym roku obrotowym wzrost o 78%) i krajach Beneluksu (39%). W najbliższym czasie firma zamierza się skoncentrować na wprowadzaniu na rynek kolejnych produktów i dalszej poprawie efektywności oraz rozwoju wysokomarżowego segmentu serwisowego, który w ubiegłym roku rozrachunkowym wygenerował 11 mln zł.

Jolanta Słowińska

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl