Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody BWP 30HSD

Redakcja RI  |  22.10.2012
Pompa ciepła do ciepłej wody BWP 30HSD wykorzystuje ciepło odpadowe zawarte w otaczającym powietrzu
Pompa ciepła do ciepłej wody BWP 30HSD wykorzystuje ciepło odpadowe zawarte w otaczającym powietrzu
Dimplex

Pompa ciepła do ciepłej wody BWP 30HSD, oferowana przez Dimplex, wykorzystuje ciepło odpadowe zawarte w otaczającym powietrzu jako źródło energii do zasilania układu podgrzewania ciepłej wody użytkowej do temperatury 60°C. Dzięki inteligentnemu układowi regulacji, wykorzystuje prąd wytwarzany przez układ fotowoltaiczny lub turbinę wiatrową. Większa część prądu niezbędnego do przygotowania ciepłej wody może być dzięki temu wytwarzana w ekologiczny sposób we własnym zakresie.

Wysoka sprawność urządzenie (COP 3,65) w połączeniu z darmową energią z paneli fotowoltaicznych lub turbiny wiatrowej, umożliwia wykorzystanie w pełni energii środowiska do celów przygotowania c.w.u.. Pompa może przez wiele godzin w równomierny i kontrolowany sposób pobierać energię elektryczną pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej przy mocy ok. 550W.

Poznaj nowe elektryczne kominki do zabudowy Optimyst »

Jako źródło ciepła, pompa ciepła ciepłej wody wykorzystuje także powietrze zewnętrzne lub zużyte powietrze odprowadzane z pomieszczeń piwnicznych i gospodarczych (powietrze powyżej 10°C). Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w wężownicę służącą do połączenia dodatkowego źródła ciepła. Można tu zastosować np. kocioł na paliwo stałe, kocioł gazowy lub olejowy a także instalację solarną.

Pompa ta może pracować efektywnie w niskich temperaturach. Pracuje, wykorzystując powietrze o zakresie temperatur już od -8°C aż do +45°C.

Przeczytaj: Wydajność pracy instalacji z gruntowymi pompami ciepła »

Na wyposażeniu pompy jest duży zasobnik ciepłej wody o pojemności 300 l, który może być priorytetowo ogrzewany przy wykorzystaniu energii słońca czy wiatru. W momencie generowania przez instalację energii odnawialnych mocy elektrycznej wymaganej do napędu sprężarki, zasilanie sprężarki zostaje przełączone na pracę ze źródła odnawialnego i aktualnie nastawiona temperatura ciepłej wody użytkowej jest tak długo pomijana aż woda osiągnie maksymalne parametry.

Sterownik pompy ciepła posiada wbudowaną pełną automatykę umożliwiającą sterowanie  instalacją solarną lub drugim źródłem ciepła w postaci kotła grzewczego.

materiały: www.dimplex.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl