Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Podgrzewacze Celsius

Redakcja RI  |  31.10.2012
Gazowe przepływowe podgrzewacze wody Junkers: CelsiusStar i CelsiusPur, przeznaczone są do wykorzystania w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej
Gazowe przepływowe podgrzewacze wody Junkers: CelsiusStar i CelsiusPur, przeznaczone są do wykorzystania w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej
Junkers

W Polsce pojawiły się pierwsze gazowe przepływowe podgrzewacze wody dla obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej firmy Junkers: CelsiusStar i CelsiusPur.

CelsiusPur jest kondensacyjnym przepływowym podgrzewaczem o wydajności 27 l c.w.u./min, mocy 47 kW i sprawności 101%. CelsiusStar to konwencjonalny przepływowy podgrzewacz wody użytkowej o mocy 42 kW, który może dostarczyć nawet 24 l c.w.u./min.

Urządzenia mogą być ze sobą łączone sekwencyjnie, tworząc rodzaj inteligentnej kaskady, w ramach której poszczególne jednostki kolejno się uruchamiają w zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę.

Przeczytaj artykuł: Wytwarzanie c.w.u. za pomocą urządzeń gazowych >>

Jeżeli zapotrzebowanie wzrośnie powyżej 80% wydajności urządzenia nadrzędnego, włączane jest pierwsze urządzenie podrzędne, a następnie kolejne. Natomiast jeśli zapotrzebowanie spadnie poniżej 20% wydajności urządzeń, realizowany jest proces odwrotny.

Urządzenie nadrzędne również zostanie wyłączone, ale po zamknięciu przez użytkownika kurka wody. Kaskada będzie działała nawet wtedy, gdy awarii ulegnie jedno z urządzeń wchodzących w jej skład. W ten sposób współpracować ze sobą może nawet dwanaście urządzeń dostarczających łącznie w sposób ciągły 324 l c.w.u./min.

Elektroniczna modulacja podgrzewaczy pozwala zmniejszyć zużycie gazu o ok. 20%. Dzięki wmontowanemu czujnikowi temperatury na wlocie i wylocie, ogranicznikowi przepływu, a także czujnikowi przepływu turbiny temperatura c.w.u. utrzymuje się na ustalonym poziomie (ewentualne wahania możliwe są tylko w zakresie 1°C).

Poznaj także Solarkonfigurator - program dobory kolektorów słonecznych >>

CelsiusStar i CelsiusPur potrafią wykorzystywać wodę wstępnie podgrzaną, mogą więc współpracować z układami solarnymi i pompami ciepła.

materiały: Junkers

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl