Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Armaflex Ultima - izolacja niskodymowa

Redakcja RI  |  22.11.2012
Armaflex Ultima - izolacja niskodymowa
Armaflex Ultima - izolacja niskodymowa
Armacell

Według Światowego Raportu Statystyk Pożarowych 2010 (ang. 2010 World Fire Statistics Report), podczas pożarów, w samej tylko Europie, zostaje poszkodowanych nawet do 150 tysięcy osób rocznie. Za ponad 90% urazów odpowiedzialny jest trujący dym, który rozprzestrzenia się w płonących budynkach. Ilość wydzielanego dymu można zmniejszyć, stosując właściwe materiały budowlane. Jednym z nich jest Armaflex Ultima - nowa izolacja niskodymowa Armacell.

Armaflex Ultima to elastyczna izolacja na bazie spienionego kauczuku syntetycznego. Pozwala nie tylko spowolnić rozprzestrzenianie się ognia (klasa spalania BL dla otulin oraz B w przypadku płyt), ale i w trakcie pożaru wydziela niewielką ilość dymu.

Przeczytaj: Certyfikat ISO 14001 dla Armacell >>

Otulina marki Armacell jako pierwsza izolacja kauczukowa na świecie otrzymała w tej kategorii najwyższą klasę s1 według najnowszej europejskiej klasyfikacji ogniowej. Armaflex Ultima doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach oraz wszędzie tam, gdzie zapewnienie bezpieczeństwa dużej ilości osób jest najwyższym priorytetem.

Poza wysoką klasą ogniową, Armaflex Ultima charakteryzuje się też doskonałymi parametrami izolacyjnymi:

  • bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda (< 0,04 W/(m*K)), pozwala zminimalizować swobodną wymianę energii pomiędzy instalacją a otoczeniem, znacznie poprawiając sprawność całego systemu i w konsekwencji pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery
  • zamkniętokomórkowa struktura materiału z jakiego wykonano otulinę oraz współczynnik dyfuzji powyżej 7000 sprawiają, że stanowi ona świetną barierę zapobiegającą skraplaniu się wody na rurach o niskiej temperaturze czynnika, zapobiegając tym samym powstawaniu nieestetycznych zacieków lub zawilgoceń.

Armaflex Ultima jest dostępna zarówno w postaci otuliny, jak i płyt. Z jej pomocą zatem można zabezpieczyć nawet najbardziej skomplikowaną instalację.

Przeczytaj: Dobra izolacja klimatyzacji >>

materiały: Armacell

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 


 

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl