Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Targi Chillventa 2012. Relacja

Redakcja RI  |  27.12.2012
Targi Chillventa 2012
Targi Chillventa 2012
NürnbergMesse

W połowie października w Norymberdze 915 wystawców z 43 krajów prezentowało swoje oferty na Targach Chłodnictwa, Klimatyzacji, Wentylacji i Pomp Ciepła.

Przeczytaj: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych >>

Wystawców z zagranicy było 65% – głównie z Włoch, Chin, Wielkiej Brytanii, Turcji, Francji, USA i Hiszpanii. Polską branżę wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa reprezentowały firmy: Abatronic, Alnor, Aifo Group, Berling, Coldor, Darpin, Primo Profile, Seco/Warwick i Vitkovice Milmet. Targi zwiedziło blisko 29 tys. osób, ponad połowa z nich przyjechała z zagranicy i, na co wskazywali wystawcy, byli to albo fachowcy, albo osoby decyzyjne.

W trakcie targów odbyło się wiele konferencji organizowanych przez firmy i stowarzyszenia, w tym American Society of Heating, Refrigerating and Air‑Conditioning Engineers (ASHRAE), European Heat Pump Association (EHPA), European Partnership for Energy and the Environment (EPEE). Rozmawiano o aktualnych badaniach i praktycznych wdrożeniach w branży HVAC i wpływie unijnych regulacji, zwłaszcza dotyczących wymagań ekoprojektu oraz F-gazów.

Przeczytaj: Przyspieszyć ustawę o f-gazach >>

Wiele uwagi poświęcono budynkom zeroenergetycznym oraz inteligentnym sieciom energetycznym i zasilaniu pomp ciepła, a także magazynowaniu energii. Zaprezentowano najnowsze doświadczenia z eksploatacji pomp ciepła w zimnym klimacie, trendy w przemysłowych pompach ciepła oraz wytyczne do projektowania instalacji w dużych budynkach i obiektach przemysłowych.

Wskazywano na ciągle duży potencjał oszczędności energii w przemyśle dzięki stosowaniu pomp ciepła w chłodnictwie, klimatyzacji i ogrzewaniu. Zaprezentowano też najnowsze osiągnięcia w zwiększaniu efektywności energetycznej wentylatorów, sprężarek i wymienników ciepła oraz układów pompowych.

Przeczytaj: Ustawa o efektywności energetycznej >>

I na konferencjach, i na stoiskach zwracano uwagę na produkty spełniające wymagania ekoprojektu w zakresie urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych oraz na ich wysokie osiągi energetyczne i ekologiczne, trwałość i niezawodność.

materiały: NürnbergMesse

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl