Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kairos Macc - zintegrowany zasobnik solarny

Redakcja RI  |  10.01.2013
Kairos Macc marki Ariston
Kairos Macc marki Ariston
Ariston

W 2012 roku polski rynek instalacji solarnych znacząco się rozwinął, zajmując 4. pozycję w Europie pod względem sprzedaży kolektorów słonecznych. Łączna powierzchnia zainstalowanych kolektorów osiągnęła niemal 203 tys. m2. Wzrost zainteresowania technologiami solarnymi wpłynął na ich rozwój i na rynku pojawiło się wiele nowych rozwiązań. Jednym z nich jest zintegrowany zasobnik solarny Kairos Macc firmy Ariston z wbudowaną grupą hydrauliczną i sterownikiem SENSYS.

Zintegrowane zasobniki Kairos Macc firmy Ariston to urządzenia wstępnie zwymiarowane i wyregulowane tak, aby były maksymalnie efektywne. Są gotowe do pracy natychmiast po podłączeniu do instalacji.

Kairos Macc łączy funkcje biwalentnego zasobnika i solarnej grupy hydraulicznej. Sterowanie pracą układu jest możliwe za pomocą wbudowanego sterownika systemowego SENSYS.

Przeczytaj: Współpraca gruntowego wymiennika ciepła z solarnymi układami klimatyzacyjnymi >>

Zasobniki Kairos Macc zostały zaprojektowane z myślą o instalacjach złożonych z pól kolektorów słonecznych o powierzchni do 5 m2 oraz kotłów o mocy do 24 kW. Urządzenie może być łączone z dowolnymi kolektorami i każdym typem kotła.

Rozwiązanie zostało wyposażone w połączony z zasobnikiem zespół hydrauliczny obejmujący pompę solarną, manometr, zbiornik wyrównawczy, odgazowywacz, zawór bezpieczeństwa oraz zawór mieszający z siłownikiem i grupą bezpieczeństwa. W zależności od zapotrzebowania na c.w.u. można dobrać model o pojemności 200 l lub 300 l.

W zasobniku zamontowano dwie wysokoefektywne wężownice o powierzchni 0,85 m2 i 0,8 m2 – wymiennik górny obsługujący wodę grzewczą płynącą z kotła i wymiennik dolny, który oddaje wodzie w zasobniku ciepło uzyskane z kolektorów słonecznych.

Powiększone przeponowe naczynie solarne o pojemności 16 litrów gwarantuje bezproblemową współpracę z większością domowych instalacji solarnych.

Kairos Macc pozwala na bardzo łatwe łączenie z kolektorami słonecznymi w trybie plug&play. Instalacja polega na podłączeniu rur kolektora, ciepłej wody użytkowej i przewodów elektrycznych. Przez resztę procedury przeprowadza instalatora dołączony do urządzenia mobilny sterownik SENSYS, który wyświetla wskazówki dalszego postępowania.

Przeczytaj: Wykorzystanie energii słonecznej w budynkach wielorodzinnych poddawanych renowacji >>

Skonfigurowanym zasobnikiem Kairos Macc komunikuje się z pozostałymi elementami instalacji za pomocą nowatorskiego protokołu BUS BridgeNet. Spersonalizowany wyświetlacz sterownika wyświetla raporty wydajności systemu lub informacje o wykorzystaniu energii słonecznej.

materiały: Ariston

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl