Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Przetarg na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej

Redakcja RI  |  10.01.2013
URE

Z końcem grudnia 2012 roku Prezes URE ogłosił przetarg na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, za które można uzyskać świadectwa efektywności energetycznej.

Przetarg został ogłoszony dla trzech kategorii przedsięwzięć, wynikających z art. 16 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. ws. efektywności energetycznej (Dz.U. z 2011 r. Nr 94, poz. 551 z późn. zm.):

 • zwiększenie oszczędności energii przez odbiorców końcowych,
 • zwiększenie oszczędności energii przez urządzenia potrzeb własnych,
 • zmniejszenie strat energii elektrycznej, ciepła lub gazu ziemnego w przesyle bądź dystrybucji.

Przeczytaj także: Audyty efektywności energetycznej >>

Wartość świadectw efektywności energetycznej przewidzianych do wydania w tym przetargu, dla każdej z wymienionych wyżej kategorii przedsięwzięć służących poprawie efektywnosci energetycznej, wynosi:

 • 440 00 toe dla przedsięwzięć, o których mowa w art. 16 ust. 3 pkt 1 ustawy
 • 55 000 toe dla przedsięwzięć, o których mowa w art. 16 ust. 3 pkt 2 ustawy
 • 55 000 toe dla przewdsięwzięć, o kórych mowa w art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy.

Oferty przetargowe należy składać w Kancelarii Ogólnej, w siedzibie Prezesa URE (Urząd Regulacji Energetyki, 00-872 Warszawa, ul. Chłodna 64), w pokoju nr 2, w dni robocze, w godz. 8:30-16:15.

Dokumenty powinny znajdować się w zaklejonej kopercie z opisem "OFERTA PRZETARGOWA EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA Nr Ogłoszenia 1/2012".

Oferty powinny być złożone w dwóch egzemplarzach. Oba egzemplarze powinny być złożone w oryginale. Jeżeli podmiot przystępujący do przetargu nie dysponuje drugim oryginalnym egzemplarzem audytu efektywności energetycznej, dopuszcza się złożenie kopii audytu poświadczonej na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania ww. podmiowu lub przez notariusza.

Deklaracja przetargowa musi być podpisana przez osobę/osoby umocowane do reprezentacji podmiotu przystępującego do przetargu lub osobę/osoby uprawnione do reprezentacji tego podmiotu. Umocowanie ww. osób do reprezentacji musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączoncyh do oferty w tym ewentualnie z załączonego oryginału pełnomocnictwa, wraz z dowodem zapłaty opłaty skarbowej od dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury od każdego stosunku pełnomocnictwa lub prokury.

Przeczytaj: Ustawa o efektywności energetycznej >>

Oferty należy zgłaszać do 30 stycznia 2013 roku. Obowiązuje data wpłynięcia do kancelarii URE. Dla ofert przesłanych za pośrednictwem poczty, kuriera bądź w inny sposób, za dzień wpływu oferty uważa się dzień rejestracji (wpływu) oferty w Kancelarii Ogólnej w siedziebie Prezesa URE.

Dokumenty przetargowe przygotowane przez URE, dostępne są poniżej w plikach do pobrania.

Zestawienie podstawowych informacji dotyczących przetargów na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, za które można uzyskać świadectwa efektywności energetycznej

materiały: URE

Pliki do pobrania
 • Wzór Deklaracji Przetargowej / 119,17 KB
  Przetarg Prezesa URE na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, za które można uzyskać świadectwa efektywności energetycznej.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
 • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl