Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Wymagania dotyczące urządzeń grzewczych, instalacji gazowych, kominów i in.

Aktualności normalizacyjne
PKN

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej oraz projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w czasopiśmie „Wiadomości PKN. Normalizacja”. Katalog polskich norm znajduje się na www.pkn.pl.

Wykaz obejmuje poniższe nirmy i projekty norm:

 • PN-EN 125:2012 - Urządzenia nadzoru płomienia do odbiorników spalających paliwa gazowe − Termoelektromagnetyczne urządzenia nadzoru płomienia 
 • PN-EN 298:2012 - Automatyczne układy sterowania przeznaczone do palników gazowych i urządzeń spalających paliwa gazowe lub paliwa ciekłe (oryg.) 
 • PN-EN 1366-10:2011 - Badanie odporności ogniowej instalacji użytkowych − Część 10: Klapy odcinające stosowane w systemach wentylacji pożarowej (oryg.)
 • PN-EN 1555-5:2012 - Systemy przewodów rurowych z tworzyw sztucznych do przesyłania paliw gazowych − Polietylen (PE) − Część 5: Przydatność systemu do stosowania 
 • PN-EN 14597:2012 - Regulatory i ograniczniki temperatury w systemach wytwarzania ciepła (oryg.) PN-EN 15889:2011 - Węże pożarnicze − Metody badań (oryg.)
 • PN-EN 60335-2-40:2004/A13:2012 - Elektryczny sprzęt do użytku domowego i podobnego − Bezpieczeństwo użytkowania − Część 2-40: Wymagania szczegółowe dotyczące elektrycznych pomp ciepła, klimatyzatorów i osuszaczy (oryg.) 
 • PN-EN ISO 11296-3:2011 - Systemy przewodów rurowych z tworzyw sztucznych do renowacji podziemnych bezciśnieniowych sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej − Część 3: Wykładzina z rur ściśle pasowanych (oryg.) 
 • PN-EN ISO 11296-4:2011 - Systemy przewodów rurowych z tworzyw sztucznych do renowacji podziemnych bezciśnieniowych sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej − Część 4: Wykładzina z rur utwardzanych na miejscu (oryg.) 
 • PN-EN ISO 11298-3:2011 - Systemy przewodów rurowych z tworzyw sztucznych do renowacji podziemnych sieci wodociągowych − Część 3: Wykładzina z rur ściśle pasowanych (oryg.) 
 • PN-EN ISO 13229:2012 - Systemy przewodów rurowych z tworzyw termoplastycznych do zastosowań bezciśnieniowych − Rury i kształtki z nieplastyfikowanego poli(chlorku winylu) (PVC-U) − Oznaczanie liczby lepkościowej oraz liczby K 
 • PN-EN ISO 13706:2012 - Przemysł naftowy, petrochemiczny i gazowniczy − Wymienniki ciepła chłodzone powietrzem (oryg.) 
 • PN-EN 62282-3-3:2008 - Technologie ogniw paliwowych − Część 3-3: Systemy zasilania ze stacjonarnych ogniw paliwowych − Instalacja (oryg.) 
 • prPN-prEN 12309 - Urządzenia sorpcyjne do grzania i/lub chłodzenia opalane gazem o obciążeniu cieplnym nieprzekraczającym 70 kW, Cz. 1-7 
 • prPN-prEN 12952-7 - Kotły wodnorurowe i urządzenia pomocnicze – Część 7: Wymagania dotyczące wyposażenia do kotłów 
 • prPN-prEN 13774 - Armatura do instalacji dystrybucji gazu na maksymalne ciśnienie robocze mniejsze lub równe 16 bar − Wymagania eksploatacyjne 
 • prPN-prEN 35 - Stojące i podwieszane bidety zasilane od góry − Wymiary przyłączeniowe 
 • prPN-prEN 12098-3 - Sterowanie systemami ogrzewania − Część 3: Urządzenia sterujące elektrycznych systemów ogrzewania
Chcesz być na bieżąco? Czytaj naszego newslettera!


Dostęp do pełnej treści tego artykułu jest BEZPŁATNY, wymaga jednak zalogowania.
Logowanie
zapomniałem hasła
Załóż konto
Jeśli nie masz jeszcze Konta Użytkownika - prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Czas potrzebny na założenie Konta Użytkownika to max. 1 minuta.
Chcę założyć konto użytkownika
Dlaczego warto założyć konto użytkownika?
otrzymujesz bezpłatny dostęp do wielu przydatnych informacji: artykułów znanych ekspertów, przeglądów produktów, porad i raportów
co tydzień otrzymasz bezpłatny Newsletter informujący o nowych artykułach, produktach i wydarzeniach związanych z izolacjami i rynkiem budowlanym
będziesz miał możliość brania udziału w konkursach z cennymi nagrodami
utworzysz swój Profil, dzięki któremu będziesz mógł brać udział w dyskusjach na Forum, wymieniać się poglądami z innymi użytkownikami oraz pisać opinie i komentarze
będziesz otrzymywać powiadomienia o promocjach i rabatach w naszej Księgarni Technicznej oraz zniżkach w sklepach naszych partnerów biznesowych.
Jednocześnie zapewniamy Cię, iż podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możesz zmienić swoje dane lub zażądać usunięcia konta.
Przed założeniem Konta sugerujemy zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl