Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Wyniki 2012 i perspektywy rozwoju Bosch Termotechnika

Redakcja RI  |  03.04.2013

W 2012 roku Bosch Termotechnika odnotował obroty w wysokości 3,1 mld EUR, podobnie jak w roku 2011, i zaobserwował stabilny rozwój rynku europejskiego. Poza Europą, głównie w Rosji i Chinach, obroty wzrosły znacząco, bo aż o 26%. W 2013 roku Bosch Termotechnika spodziewa się umiarkowanego wzrostu, który będzie głównie zasługą krajów BRIC.

Po okresie stabilnego rozwoju w 2012 roku Bosch Termotechnika planuje przyspieszenie tempa wzrostu. Firma planuje wprowadzenie innowacyjnych produktów, m.in. prądotwórczego systemu grzewczego na bazie ogniwa paliwowego, oraz zwiększenie sprzedaży dotychczasowych produktów z oferty: urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody w Europie oraz w Azji i Rosji, a także zwiększyć światową sprzedaż urządzeń dużej mocy.

Przeczytaj: Pompy ciepła marki Buderus nagrodzone >>

Wyniki Bosch Termotechnika w 2012 roku

W 2012 roku Bosch Termotechnika dokonał zakupu kilku firm w różnych częściach świata, zajmujących się w głównej mierze techniką grzewczą:

  • Heliotek Maquinas e Equipamentos z siedzibą w Sao Paulo, producenta pomp ciepła oraz solarnej techniki grzewczej (Brazylia)
  • Oak z siedzibą w Quindao, producenta wysokowydajnych pomp ciepła i systemów uzdatniania powietrza (Chiny)
  • Buderus Technika Grzewcza (Polska).

Przeczytaj: Nowości w ofercie systemów solarnych BUDERUS >>

Bosch Termotechnika wybudowała i planuje budowę nowych fabryk:

  • W lipcu 2012 roku, w południowoindyjskim Kumbalgodu otwarto nową fabrykę solarnych systemów grzewczych, gdzie produkowane są płaskie kolektory solarne przeznaczone przede wszystkim na rynek indyjski.
  • W kwietniu 2013 roku w Engels (Rosja) ruszy budowa nowej fabryki kotłów przemysłowych oraz wiszących, konwencjonalnych urządzeń grzewczych. Rozpoczęcie produkcji w tej fabryce zaplanowano na pierwszy kwartał 2014 roku.

Plany Bosch Termotechnika na 2013 rok

Bosch Termotechnika zwiększy w tym roku swoją ofertę o nowe produkty. Nie zabraknie wśród nich kolektorów słonecznych, pakietów solarnych, czy pomp ciepła. Całkowitą nowością będzie wprowadzenie na polski rynek aplikacji na urządzenia mobilne, która pozwoli na zdalne sterowanie systemem grzewczym.

Aplikacja umożliwia zdalną komunikację z urządzeniami, a dzięki funkcji zdalnej diagnozy - szybką identyfikację awarii i wykonanie pierwszych czynności serwisowych. Instalatorzy mogą na przykład wcześniej zamówić części potrzebne do naprawy oraz szybciej wykonać usługę.

Urządzenia grzewcze podłączone do internetu będą w przyszłości stanowić ważną część systemów Smart Home, które mogą sterować różnymi urządzeniami i systemami za pośrednictwem wspólnej platformy programowej. Platformy takie są projektowane przez Bosch Software Innovations, spółkę Grupy Bosch zajmującą się oprogramowaniem i systemami.

Podczas targów ISH Bosch Termotechnika zaprezentował również nowe urządzenie grzewcze z ogniwem paliwowym, przeznaczone do stosowania w domach jednorodzinnych i bliźniakach oraz w małych budynkach komercyjnych. Moduł prądotwórczy jest dostarczany przez japońskie przedsiębiorstwo technologiczne Aisin Seiki. Urządzenie samo produkuje prąd, więc roczne koszty zużycia prądu spadają od 25 do 40%. Dodatkowo obniża się też o 50% poziom emisji CO2, w porównaniu do konwencjonalnych instalacji grzewczych.

Bosch Termotechnika, jako partner największego w Europie projektu pokazowego urządzeń grzewczych z ogniwami paliwowymi o nazwie "ene.field" (www.enefield.eu), zainstaluje od przyszłego roku około 70 tego typu systemów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Holandii.

Więcej: www.bosch.com, www.bosch-press.com, www.bosch.pl

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl