Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Targi ENEX 2013. Relacja

Redakcja RI  |  09.05.2013
Targi ENEX 2013
Targi ENEX 2013
Targi Kielce

XVI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX (26–28 lutego, Kielce) poświęcone były nowoczesnym technologiom wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii. Swoje oferty zaprezentowało blisko 200 wystawców, w tym m.in. urządzenia do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych i technologie służące ekologii.

W tym roku w trakcie targów odbyło się wiele branżowych szkoleń i konferencji, w których udział wzięło ponad tysiąc osób. Dyskutowano m.in. o pompach ciepła, biogazowniach, gospodarowaniu odpadami, gospodarce wodnej i wodno-ściekowej, zielonej energii, selektywnej zbiórce odpadów, biomasie i fotowoltaice, a także o „gminach energetycznych”.

Duże zainteresowanie wzbudziło szkolenie „Punkty selektywnej zbiórki odpadów”, podczas którego pokazywano praktyczne rozwiązania dla gmin.

Popularnością cieszyły się też warsztaty „Instalator Solar+” skierowane do instalatorów systemów fotowoltaicznych, w trakcie których dyskutowano o zasadach doboru i budowy instalacji oraz praktycznych aspektach montażu.

Przeczytaj: Systemy ogrzewania fermentatorów dla biogazowni >>

Zorganizowano też warsztaty dla rolników, przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów lokalnych dotyczące budowy i eksploatacji biogazowni. Ciekawostką był m.in. prezentowany przez firmę Uponor system ogrzewania fermentatorów w mikro i małych biogazowniach dla sektora rolniczego.

materiały: Targi Kielce

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl