Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Sterowanie pracą wentylatorów

Redakcja RI  |  09.05.2013
D+H

Firma D+H wprowadziła do oferty produkt umożliwiający kompatybilne działanie wszystkich układów kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła.

Moduł FCP 401 pozwala na sterowanie mechaniczną wentylacją pożarową oraz skorelowanie pracy wchodzących w jej skład wentylatorów z działaniem pożarowej wentylacji grawitacyjnej. W połączeniu z centralą oddymiania RZN służy do zasilania i sterowania wentylatorami z równoczesną kontrolą ich stanu pracy.

System działa automatycznie – po rozpoznaniu zagrożenia przez czujki pożarowe lub przycisk pożarowy podłączona do nich centrala sterująca przekazuje sygnał do modułu uruchamiającego wentylatory.

Sygnały typu „uszkodzenie”, „uruchomienie” i „zasilanie” występują w postaci diod na panelu sygnalizacji pracy centrali, można je również odczytać na przyciskach typu RT.

Moduł wyposażony został w zestaw zapewniający łagodny rozruch wentylatora, ochronę przed przeciążeniem i zwarciem oraz kontrolę parametrów zasilania.

W systemie z modułem FCP 401 elementy układu wysokoprądowego (400 V), których funkcję realizuje moduł, oddzielone są od centrali RZN. Urządzenia te dostarczane są w osobnych obudowach, dzięki czemu można dowolnie podłączać do nich różnego rodzaju wentylatory wykorzystywane w systemach wentylacji pożarowej.

Przeczytaj: Słoneczne napędy sterujące okien  >>

materiały: D+H

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl