Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Geberit – wyniki, prognozy, nowości

Redakcja RI  |  28.05.2013
Dyrektor Zarządzający firmy GEBERIT - Andrzej Dobrut
Dyrektor Zarządzający firmy GEBERIT - Andrzej Dobrut
Geberit

Na konferencji zorganizowanej 16 kwietnia w Warszawie przedstawiciele Grupy Geberit poinformowali o wynikach jej działalności, prognozach dla rynku budowlanego i nowościach, które wprowadzą do sprzedaży.

W 2012 r. Geberit osiągnął sprzedaż na poziomie blisko 2,2 bln franków szwajcarskich. Główne rynki to Niemcy (35%), Szwajcaria (18%), Włochy (8%), Austria (7%) i Europa Środkowo-Wschodnia (6,8%, w tym Polska ok. 3%).

Firma aktywizuje działalność także na Dalekim i Bliskim Wschodzie oraz w Afryce i Ameryce. Prognozuje, że w tym roku branża budowlana będzie pod presją politycznej i makroekonomicznej niepewności, a rozwój poszczególnych rynków i sektorów budownictwa będzie bardzo zróżnicowany.

W Europie możliwa jest łagodna recesja, spadek liczby projektów finansowanych ze środków publicznych oraz brak wzrostu konsumpcji i polepszenia nastrojów konsumentów.

W branży budowlanej należy się spodziewać korzystnego trendu w budownictwie mieszkaniowym, który mógłby przynajmniej częściowo zrównoważyć słabe wyniki budownictwa niemieszkalnego.

Wśród nowości zaprezentowano m.in. toaletę myjącą, łączącą funkcje zwykłej toalety i bidetu, nowe przyciski spłukujące, w tym wyposażone w bezdotykowy elektroniczny system sterowania za pomocą podczerwieni, także w wersji spłukiwania oszczędnościowego.

Przeczytaj: Toaleta z funkcją mycia >>

Geberit przedstawił też wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie firmy w kilkunastu krajach Europy i Japonii. Ich celem było ukazanie różnic kulturowych i nawyków dotyczących higieny osobistej i komfortu.

Wynika z nich, że Polacy klasyfikują się w grupie najwyżej ceniących sobie komfort i higienę osobistą, a prysznic jest najpopularniejszym sposobem utrzymywania czystości osobistej i w łazience spędzamy stosunkowo dużo czasu. Polacy najwyżej wśród badanych ocenili potrzebę komfortu w łazienkach i toaletach, ale przy zakupie kierują się ceną i wzornictwem, podczas gdy wiele innych nacji w pierwszym rzędzie stawia na funkcjonalność i łatwe utrzymanie czystości.

W trakcie konferencji zaprezentowano również aktualne trendy we wzornictwie przemysłowym branży sanitarnej.

materiały: WJ

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Jaki wentylator przyczyni się do ochrony środowiska i Twojego portfela »

wentylacja ekologiczna

 Kolekcje sanitarne jakich jeszcze nie widziałeś » 8 nieoczywistych przyczyn usterek w przepompowniach »
kolekcja sanitarna przepompownie
czytam więcej » Nie ma przepompowni bezobsługowych, ponieważ w technice nie spotyka się urządzeń bezawaryjnych. Przepompownia bezobsługowa jest tylko w okresach między awariami. (...) czytam więcej »

 


Ogrzewanie ekologicznie - z jakich urządzeń korzystać »

ogrzewanie ekologiczne

 Czy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Poznaj 1 sposób na właściwy system wentylacji »
oszczędzanie energii wentylacja
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej » czytam więcej »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »>

>

 Idą mrozy! Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu » Zdradzamy innowacyjne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków »
oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Strugi z wentylatorów ppoż.
  • - Centrale dla inteligentnych domów
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl